Skoki narciarskie - PŚ: kolejne punkty Rajdy, triumf Pinkelnig

• Data publikacji: 12.01.2020, 12:30

Kinga Rajda zdobyła kolejne punkty w Pucharze Świata w skokach narciarskich. Dziś na skoczni w Sapporo była 24., zaś zwyciężyła Austriaczka Eva Pinkelnig, wyprzedzając Norweżkę Maren Lundy i swoją koleżankę z kadry Danielę Iraschko-Stolz.

Dla Kingi Rajdy, pucharowy weekend w Sapporo jest bardzo udany. We wczorajszych zawodach, Polka zajęła 21. miejsce, skacząc odpowiednio - 109,5 i 113,5 metrów. Dziś było nieco gorzej, bo zajęła 24. miejsce, lądując na - 110,5 oraz 103 metrze. Niestety, po raz kolejny nie powiodło się Annie Twardosz, która po skoku na odległość 96 metrów, zajęła 37. miejsce.

Zwyciężyła reprezentantka Austrii Eva Pinkelnig, skacząc - 135,5 oraz 130 metrów. Drugie miejsce zajęła liderka klasyfikacji generalnej PŚ - Maren Lundby z Norwegii, oddając skoki na odległość - 121,5 i 139,5 metrów. Skład podium uzupełniła inna z Austriaczek - Daniela Iraschko-Stolz, notując - 117,5 i 135,5 metrów.