Lozanna 2020 - Biathlon: Polacy w połowie stawki

• Data publikacji: 12.01.2020, 11:19

W mieszanej sztafecie pojedynczej Polacy zajęli 13. miejsce. Reprezentowali nas Anna Nędza-Kubiniec oraz Marcin Zawół. Całe zawody wygrali dzisiaj Francuzi. Na podium znaleźli się jeszcze Włosi oraz Szwedzi.

Najpierw do boju na trasy biathlonowe ruszyła Polka. Na pierwszym pomiarze czasu zajmowała 13. lokatę ze stratą około 11.7 sekundy, co wydawało się być dobrym prognostykiem przed strzelaniem. Jednak tam fatalnie poszło Nędzy-Kubiniec. Spudłowała łącznie pięć razy - zaliczyła dwie karne rundy i trzy dobierania. To zepchnęło nas na 25. miejsce. W kolejnym podejściu na strzelnicy obyło się bez dodatkowych metrów, jednak z taką samą ilością ponadprogramowych naboi.

Po pierwszej zmianie na trasie pojawił się Marcin Zawół. Dzięki jego dobrej formie, przesunęliśmy się najpierw na 20. pozycję, a później na 17. Przy drugim starcie Nędzy-Kubiniec było już znacznie lepiej, dzięki czemu łatwiej było utrzymać wywalczone wcześniej miejsce. Na ostatniej zmianie, Zawół po raz kolejny świetnie się zaprezentował i w końcówce wyprowadził polską sztafetę na 13. lokatę! Po ostatnim strzelaniu do Białorusi traciliśmy niespełna 40 sekund, a na mecie Polak odrobił połowę tych strat!

Co ciekawe, Włosi, którzy zajęli drugie miejsce, spisali się na strzelnicy jeszcze gorzej od nas. Zaliczyli dwie karne rundy i szesnaście (!) dobierań, kiedy my mieliśmy ich trzynaście.

Dzisiejszą rywalizację wygrywa Francja z czasem 43:03.5. Na podium stanie również reprezentacja Italii (+19.5) i Szwecji (+26.8).

1. Francja         43:03.5   0+7