Lozanna 2020 - YOG: dzień 3. [zapis LIVE]
Youtube/Olympic.org

Lozanna 2020 - YOG: dzień 3. [zapis LIVE]

  • Dodał: Mateusz Górecki
  • Data publikacji: 12.01.2020, 20:26

Reprezentanci Polski wciąż czekają na medal III Zimowych Igrzysk Olimpijskich Młodzieży w Lozannie. W trzecim dniu rywalizacji swoich szans będą szukać w narciarstwie alpejskim, biathlonie i łyżwiarstwie szybkim. Biało-czerwonych będziemy oglądać też w curlingu i hokeju na lodzie. Naszą relację zaczniemy około godziny 9:00. 

 

Program dnia

 

Starty Polaków

Relacja na żywo

To były ostatnie rozgrywki na dziś. Oznacza to, że również i my kończymy naszą relacją z 3. dnia YOG w Lozannie. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i zapraszamy na jutro. W grze m.in. nasza reprezentacja w curlingu!

Hokej na lodzie I mamy końcową syrenę na lodowiskach. Czarne z Alą Motą wygrały 7:3 z Pomarańczowymi. Żółte za to pokonały 8:5 Niebieskie, w których grała Ania Kot.

Hokej na lodzie Zakończyła się druga tercja, na lodzie jednak bez zmian. Czarne z Alicją Motą wygrywają z Pomarańczowymi 5:1, Niebieskie z Anią Kot zaś gonią Żółte i przegrywają już "jedynie" 4:7.

Hokej na lodzie - Trwają ostatnie dziś mecze hokeistek. Czarne z Alicją Motą w składzie prowadzą z Pomarańczowymi po pierwszej tercji 4:1, a Niebieskie (Anna Kot) przegrywają z Żółtymi 0:5.

Jutro do rozdania siedem kompletów medali

Największą gwiazdą igrzysk jest na razie Szwajcarka Amelie Klopfenstein, która zdobyła już trzy medale:

Curling - Wygrywają ostatecznie Kanadyjczycy 6:3 z Koreą i z kompletem zwycięstw są pierwsi w tabeli grupy A. Rosja i Polska mają na koncie po dwie wygrane, Hiszpania i Korea po jednym, Estonia na ostatnim miejscu z kompletem porażek. Jutro o 14:00 zagrają Polska z Koreą, Kanada z Hiszpanią i Estonia z Rosją.

Curling - Estończycy wygrywają jeszcze siódmą partię, ale przy stanie 3:9 oddają ostatni end walkowerem. Klaudia Szmidt, Dominik Szmidt, Monika Wosińska i Robert Kamiński z drugim zwycięstwem w turnieju, co zbliża naszą drużynę do awansu do ćwierćfinału. Droga do tego jest stosunkowo prosta - trzeba jutro wygrać z Koreą, a we wtorek z Rosją. Zakończył się też mecz Rosji z Hiszpanami, ci pierwsi wygrali 11:4. Kanada prowadzi po siedmiu endach z Koreą tylko 6:3, a w meczu grupy C Słowenia wygrała 8:7 z Francją.

Hokej na lodzie O 20:30 rozpoczną się kolejne dwa mecze dziewczyn - Czarne z Alą Motą w składzie zagrają z Pomarańczowymi. Niebieskie, które reprezentuje Ania Kot zmierzą się zaś z Żółtymi.

Hokej na lodzie Zakończyły się spotkania dziewczyn. Brązowe, w których występowała Ala Sowa, przegrały z Czerwonymi 7:11. W drugim meczu Zielone pokonały Szare 9:4.

Tak to wygląda na hali curlingowej.

Curling - Konsekwentnie, spokojnie, do przodu - tak grają Polacy z Estonią. Po sześciu z ośmiu endów jest 9:2 dla Biało-Czerwonych. Kanadyjczycy tylko 5:3 prowadzą z naszym jutrzejszym rywalem, Koreą, a Rosja nie daje szans Hiszpanii - wynik brzmi 11:4.

Curling - Kanadyjczycy męczą się z Koreą, ale mając takie wsparcie powinni sobie poradzić...

Curling - Bardzo dobra gra polskiej czwórki. Piąty end wygrany 2:0 i w całym meczu jest już 8:2. Oczywiście niczego nie można przesądzać, ale jesteśmy spokojni o końcowy wynik meczu.

Hokej na lodzie - Po pierwszej tercji Brązowe przegrywają z Czerwonymi - 1:3, a Szare prowadzą z Zielonymi - 3:2.

Curling - Połowa meczu z Estonią za nami. Polacy prowadzą 6:2 i dość pewnie zmierzają po drugie zwycięstwo w turnieju. Tymczasem Kanada prowadzi z Koreę tylko 4:1, Hiszpanie zmniejszyli stratę do Rosjan do 4 punktów, a Słoweńcy prowadzą z Francją 5:4.

Hokej na lodzie - Brązowe z Alą Sową rozpoczynają walkę z Czerwonymi, a Zielone grają z Szarymi.

Zazdrościmy kolegom, którzy są na miejscu... Mniam!

Prezydent MKOl, Thomas Bach lubi fotografować się z młodymi sportowcami.

Curling - Dokładają jeden punkt Polacy w trzeciej partii. Jest dobrze, 5:2. Kanadyjczycy już prowadzą z Koreą 4:1. Rosjanie gromią Hiszpanów 7:1.

Curling - Świetny drugi end w wykonaniu polskiego kwartetu. Przejmujemy go ze zdobyczą czterech punktów i prowadzimy 4:2. Tymczasem mała niespodzianka, Kanada na razie remisuje z Koreą 1:1.

Hokej na lodzie - Pomarańczowi wygrywają ostatecznie z Czarnymi 14:8, tak więc Jakub Michalak ma powody do radości. Jakub Trzebunia i jego Niebiescy przegrywają natomiast z Żółtymi 8:13. W tabeli Zieloni z 14 punktami przed Pomarańczowymi, Niebieskimi i Szarymi - te cztery drużyny zgromadziły po 9 punktów. Kolejne dwie rundy turnieju męskiego jutro, dziś jeszcze o 19:00 i 20:30 mecze dziewcząt.

Pierwszy medal zimowego YOGu dla Izraela wisi już na szyi trzeciej w gigancie Noy Szollos

Curling - Pierwszy end i dwa punkty na koncie Estonii.

Hokej na lodzie - Po dwóch tercjach w meczu Czarnych z Pomarańczowymi mamy remis po 7, a Żółci prowadzą z Niebieskimi 8:4.

Curling - Rozpoczyna się trzecia seria gier w grupie A turnieju drużyn mieszanych. Polska w składzie Klaudia Szmidt, Dominik Szmidt, Monika Wosińska, Robert Kamiński zagra o drugie zwycięstwo z Estonią, która dotąd dwa mecze przegrała. Ponadto w naszej grupie zagrają Kanada z Koreą i Hiszpania z Rosją, Na dokładkę mecz grupy C Francja - Słowenia.

Generalnie internety oszalały na jego punkcie

Hokej na lodzie - Drużyny z Polakami na razie przegrywają. Nieznacznie, ale przegrywają. Trwają pierwsze tercje.

Hokej na lodzie - No to zaczynamy: Czarni z Pomarańczowymi (Jakub Michalski) oraz Niebiescy (Kuba Trzebunia) z Żółtymi.

A tu cały fantastyczny program Yumy, zlotego medalisty wśród solistów. Naprawdę warto.

Hokej na lodzie - Zakończyły się kolejne mecze turnieju hokejowego. Czerwoni z Jakubem Mencelem wygrali z Brązowymi 11:5. Zieloni pokonali Szarych 14:6. W ostatnich dziś meczach turnieju męskiego zagrają o 17:30 Czarni z Pomarańczowymi (Jakub Michalski) oraz Niebiescy (Kuba Trzebunia) z Żółtymi.

W Japonii także entuzjazm

Tak się Kagiyama cieszył z wygranej...

Hokej na lodzie - Rozpoczęła się piąta runda turnieju chłopców. Czerwoni z Aleksem Mencem prowadzą aktualnie z Brązowymi 5:3, zaś Zieloni wygrywają z Szarymi 6:3. Trwają drugie tercje.

Łyżwiarstwo figurowe - Japończyk Yuma Kagiyama pokonuje Mozaleva! Fenomenalny program dowolny reprezentanta Japonii oceniony został na 166.41 pkt, co w łącznej ocenie dało 239.17 pkt! Japończyk zaprezentował bezbłędny występ. Poczwórny Toeloop, potrójny Rittberger, kombinacja poczwórnego Toeloopa z podwójnym, a także Axel z trzema obrotami w ostatnich sekundach programu. Niesamowite tempo występu. Japończyk awansował z trzeciej pozycji po programie krótkim na najwyższy stopień podium! Na dziś to już wszystko. Już teraz zapraszamy jutro na kolejne łyżwiarskie emocje. Przypomnijmy pierwsza trójka solistów wygląda następująco: 1. Yuma Kagiyama (Japonia) - 239.17 pkt 2. Andrei Mozalev (Rosja) - 237.94 3. Daniil Samsonov (Rosja) - 215.21

Piękne to...

Łyżwiarstwo figurowe - Świetny występ Andrei Mozaleva! Lider po programie krótkim zaprezentował dwa skoki z czterema obrotami, w tym jeden poczwórny Toeloop w kombinacji z potrójnym Toeloopem. Nie zabrakło kombinacji potrójny Lutz z potrójnym Salchowem. Rosjanin zaliczył upadek przy Axlu, przy drugim podejściu upadł na dwie nogi. Błędy nie przeszkodziły mu w objęciu prowadzenia. Wszystko wskazuje na to, ze Andrei Mozalev zdobędzie złoto. Jego program dowolny oceniony został na 158.22 pkt, co w łącznej ocenie dało zawrotny wynik 237.94 pkt! Przed nami już tylko Japończyk.

Curling - Jednak Włosi wygrywają ostatecznie z Łotwą - 10:7!

Łyżwiarstwo figurowe - Daniil Samsonov, zaledwie 14-letni solista z Rosji zaprezentował niesamowity program dowolny. Wykonał m.in. Lutza z czterema obrotami, kombinację potrójnego Flipa z potrójnym Salchowem. Pojawiło się kilka błędów, upadek przy Axlu z trzema obrotami oraz dwa obroty w Lutzu zamiast trzech. Przepiękny, liryczny program utrzymany w bardzo dobrym tempie oceniony na 215.21 pkt daje mu dziesięciopunktowe prowadzenie! Czy to wystarczy, żeby pokonał swojego rodaka, który już teraz pojawił się na tafli?

Curling - Nowa Zelandia rzutem na taśmę wygrywa z Turcją - 7:6!

Łyżwiarstwo figurowe - Za nami dobry występ Koreańczyka. Younghyun Cha wykonał m.in. kombinację potrójnego Lutza z potrójnym Toeloopem czy Flipa z trzema obrotami. Do programu dowolnego wkradło się kilka błędów. Reprezentant Korei z łączną notą 199.12 pkt zajmuje obecnie drugie miejsce. A przed nami najlepsza trójka!

Curling - Coś niesamowitego! Łotwa wygrywa ósmy end - 4:0 i doprowadza do remisu - 7:7 z Włochami. To oznacza, że będziemy mieli extra end, który zadecyduje o zwycięstwie.

Curling - Zmiany wyników po rozegraniu siedmiu endów - Włochy - Łotwa (7:3), Nowa Zelandia - Turcja (4:6). Szwecja wygrywa z Czechami - 8:2!

Łyżwiarstwo figurowe - Wracamy po dłuższej przerwie do Lausanne Skating Arena, gdzie na tafli zobaczyliśmy świetny program Kanadyjczyka. Aleksa Rakic, który po programie krótkim zajmuje czwarte miejsce zaprezentował bezbłędny występ. Kombinacja potrójnego Lutza z potrójnym Toeloopem czy potrójny Rittberger oraz trójkombinacja skoków to tylko część tego niesamowitego programu. Niewątpliwie Kanadyjczyk z łączną notą 205.23 pkt staje przed realną szansą na medal!

Curling - Natomiast w pozostałych starciach, po sześciu endach, Szwecja prowadzi z Czechami (6:2), Turcja z Nową Zelandią już tylko (5:4), a Włochy z Łotwą (6:3).

Curling - Zakończyło się spotkanie Japonii z USA. Drużyna z Azji wysoko zwyciężyła - 8:2.

Łyżwiarstwo figurowe - Bardzo dobry przejazd reprezentanta Włoch. Nikolaj Memola zaprezentował m.in. potrójnego Rittbergera, czy Flipa z trzema obrotami. Siódmy po programie krótkim Włoch z notą 176.55 pkt zajmuje obecnie trzecie miejsce. Na czele stawki wciąż Yudong Chen z Chin. Przed nami dłuższa przerwa na czyszczenie lodu, a zaraz po niej zapraszamy na piątkę najlepszych solistów.

Curling - Po pięciu rundach Amerykanie odrobili oczko do Japonii (2:8), Turcja powiększyła przewagę nad Nową Zelandią (5:2), podobnie Włochy nad Łotwą (6:2), zaś Czesi zbliżyli się do Szwedów (2:3).

Łyżwiarstwo figurowe - Bardzo nieudany występ zaliczył reprezentujący barwy Czech Daniel Mrazek, który upadając trzykrotnie podczas swojego programu dowolnego zajmuje dopiero piąte miejsce z notą 156.98 pkt.

Łyżwiarstwo figurowe - Szósty po programie krótkim reprezentant Ukrainy Andrey Kokura rozpoczął swój program dowolny od pewnie i czysto wykonanego Axla z trzema obrotami. Pojawiła się także kombinacja potrójnego Lutza z potrójnym Toeloopem. Problemy pojawiły się przy drugim potrójnym Axlu, którego Andrey wylądował na dwie nogi podobnie było z potrójnym Lutzem. Reprezentant Ukrainy uzyskał w łącznej ocenie sędziowskiej 171.68 pkt i tym samym uplasował się na trzecim miejscu.

Naprawdę piękne są okoliczności przyrody, w których rywalizują panczeniści.

Bobsleje - Na torze w St Moritz odbyły się dwa treningi bobsleistów. Polak Oskar Langowski w stawce 18 zawodników dwa razy miał 12. czas.

Łyżwiarstwo figurowe - Kolejny niesamowity program dowolny za nami. Na tafli pojawił się reprezentant gospodarzy i swoim występem porwał publiczność zgromadzoną w Lausanne Skating Arena. Szwajcar wykonał m.in. kombinację 3T+3T, potrójnego Flipa z podwójnym Toeloopem czy potrójnego Rittbergera w drugiej części występu. Dziewiąty po programie krótkim Noah Bodenstein w łącznej ocenie uzyskał 176.92 pkt. Zajmuje obecnie drugie miejsce zaraz za Chińczykiem.

Curling - Cztery endy za nami i się trochę pozmieniało. Nowa Zelandia - Turcja (2:3), USA - Japonia (1:8), Włochy - Łotwa (3:2), Szwecja - Czechy (3:1).

Łyżwiarstwo figurowe - Za nami świetny program dowolny reprezentanta Chin. Yudong Chen obejmuje niemal dwudziestopunktowe prowadzenie nad swoimi rywalami. Jego program dowolny oceniony został przez sędziów na 127.29 pkt. W łącznej ocenie Chińczyk zdobywa 184.60 pkt. Na tafli już reprezentant gospodarzy.

Curling - Korekta, po trzech rundach to Japonia prowadzi z USA (3:1), Szwecja z Czechami (2:1), Nowa Zelandia z Turcją remis (2:2), a Włochy z Łotwą bez zmian (3:1).

Łyżwiarstwo figurowe - Za nami występy reprezentantów Włoch oraz Francji. Matteo Nalbone, który po programie krótkim zajmował 12 pozycję uplasował się obecnie na trzecim miejscu. Błędy w programie dowolnym pojawiły się także w występie Francuza Fracoisa Pitota, który na półmetku rywalizacji zajmował 11 miejsce. Niestety z notą 154.04 pkt zajmuje trzecią pozycję i spycha tym samym swojego poprzednika na czwarte miejsce. Za nami występy pięciu zawodników. Na tafli pojawia się druga grupa solistów, którzy po rozgrzewce zaprezentują nam swoje programy dowolne.

Hokej na lodzie - Ostatecznie Czarne z Alicją Mota w składzie wygrały z Żółtymi - 7:2, a Szare pokonały Czerwone - 8:5. Kolejne mecze o godz. 16:00.

Curling - Po dwóch seriach, USA - Japonia (2:1), Nowa Zelandia - Turcja (2:1), Szwecja - Czechy (2:0), a po trzech, Włochy - Łotwa (3:1).

Łyżwiarstwo figurowe - Za nami występ reprezentanta Stanów Zjednoczonych. Liam Kapeikis zaprezentował dobry program dowolny. Wykonał m.in. kombinację potrójnego Flipa z potrójnym Toeloopem. Do występu wkradło się kilka błędów, mimo to Amerykanin objął prowadzenie zdobywając w łącznej ocenie 161.59 pkt, jest to nowy rekord kariery tego młodego zawodnika.

Curling - Po pierwszym endzie na prowadzeniu są Nowa Zelandia (1:0), Szwecja (1:0), USA (2:0) i Włochy (2:1).

Narciarstwo alpejskie - Występy ostatnich zawodniczek nie zmieniły miejsca Gabrieli Hopek. Polka kończy giganta na 29. pozycji

Łyżwiarstwo figurowe - Przenosimy się do Lausanne Skating Arena, gdzie rozpoczęła się rywalizacja o medale wśród solistów. Jako pierwszy swój program dowolny zaprezentował reprezentant Estonii Arlet Levandi, który po programie krótkim zajmuje 13 miejsce. Estończyk zaprezentował dobry występ oceniony na 104.78 pkt, co w łącznej ocenie dało 154.65 pkt. A przed nami już na tafli reprezentant Izraela.

Hokej na lodzie - Po drugiej tercji, przewaga Czarnych Ali Moty zwiększyła się i prowadzą one z Żółtymi - 5:1. W drugim meczu, Szare prowadzą z Czerwonymi - 6:3.

Curling - Rozpoczynają się właśnie kolejne mecze drużyn mieszanych. Włochy z Łotwą, Stany Zjednoczone z Japonią, Czechy ze Szwecją i Nowa Zelandia z Turcją.

Hokej na lodzie - Po pierwszej tercji czarne Alicji Moty pokonują żółte 3:0. Na drugiej tafli szare 4:1 lepsze od czerwonych.

Narciarstwo alpejskie - Dwa nieco pasywne przejazdy Gabrieli Hopek z pewnością chluby nie przyniosą, ale może sobie ona za to wpisać już w CV ukończenie tak ważnych zawodów. Ponad 12 sekund straty i 29. miejsce to aktualna sytuacja naszej reprezentantki.

Narciarstwo alpejskie - Znamy więc najważniejsze rozstrzygnięcia z Les Diablerets. Polscy kibice czekają jeszcze jednak na występ Gabrieli Hopek. Ta wystartuje za kilka chwil, aby poprawić swoją 40. lokatę.

Narciarstwo alpejskie - Alpejka z Finlandii przejeżdża dobrze, ale nie na tyle żeby wyprzedzić Szwajcarkę. Klopfenstein może więc cieszyć się z trzeciego medalu na igrzyskach. Do złota w supergigancie i brązu w superkombinacji dodaje złoto w gigancie. Na trzecim stopniu podium Austriaczka Salzgerber.

Narciarstwo alpejskie - Stanie na górze nie zrobiło chyba najlepiej Francuzce Mcferlane, która uplasowała się na czwartej pozycji. Chwilę później słaby przejazd zalicza Szwedka Aronsson Elfman i w grze pozostaje tylko Finka Pohjolainen.

Narciarstwo alpejskie - Piąta Szwajcarka Klopfenstein wytrzymuje jednak presję i wyprzedza Salzberger. Za moment oglądamy groźny upadek Niemki Haas. Czeka nas chwila przerwy.

Narciarstwo alpejskie - Solidny przejazd Amandy Salzgeber. Austriaczka, która wygrała już superkombinację w Lozannie, teraz zgłasza swoją chęć na drugi medal w Szwajcarii.

Narciarstwo alpejskie - Na górze zostało sześć zawodniczek, które rozstrzygną między sobą, która zostanie mistrzynią Zimowych Igrzysk Olimpijskich Młodzieży. Liczyć może się też jednak Amerykanka Resnick, która wciąż na prowadzeniu.

Łyżwiarstwo szybkie - Triumf 17-letniego Yudaiego Yamamoto. Japończyk wygrał z czasem 36,42. Drugi Hiszpan Nil Llop Aquierdo stracił do niego 18 setnych, a trzeci Chińczyk Zhiwen Xue 25 setnych. Michał Kopacz, podobnie jak Daria, zajął 16. miejsce i stracił ponad 2 sekundy. Filip Hawrylak był 23. ze stratą ponad 3 sekund. Co ciekawe mistrz igrzysk chce zostać trenerem łyżwiarstwa, ale może wcześniej czeka go udana kariera zawodnika.

Narciarstwo alpejskie - Cóż za niesamowita próba Emmy Resnick ze Stanów Zjednoczonych. Łączny czas 2.09.16 jest o prawie 2,5 sekundy lepszy od drugiej Trójkolorowej.

Narciarstwo alpejskie - W końcu znalazła się pogromczyni alpejki zza naszej południowej granicy. Na czele teraz Francuzka Pogneaux.

Narciarstwo alpejskie - Jeszcze lepiej poradziła sobie Słowaczka Jancova. Wydaje się, że zawodniczka ze Zwolenia spędzi na fotelu liderki dłuższy moment.

Narciarstwo alpejskie - Marazm na narciarskiej trasie przełamuje Cathinka Lunder. Norweżka ma pół sekundy nad drugą Włoszką.

Oficjalne wyniki łyżwiarstwa figurowego

Narciarstwo alpejskie - Sarah Brown z Kanady jest piątą zawodniczką, która nie ukończyła drugiego przejazdu. Wygląda na to, że środkowy sektor trasy w Les Diablerets będzie tym razem najbardziej selektywny.

Łyżwiarstwo szybkie - Przez dłuższą chwilę straciliśmy kontakt z wynikami na żywo. W międzyczasie pojechał Michał Kopacz. Reprezentant Polski uzyskał wynik 38,58 i zajmuje 7. miejsce. Filip Hawrylak spadł już na 14. pozycję. Do końca jeszcze 5 biegów, a prowadzi Amerykanin Jordan Stolz.

Hokej na lodzie - "Nasze drużyny" ze zwycięstwami! Alicja Sowa w Brązowych pokonuje Pomarańczowe 10:4, a niebieska Ania Kot z Zielonymi 5:3. Kolejne mecze za pół godziny. Czarne (Alicja Mota) z Żółtymi a Czerwone z Szarymi.

Narciarstwo alpejskie - Rozpoczęły się zmagania alpejek w drugiej części giganta. Po przejeździe trzech zawodniczek na prowadzeniu Włoszka Belfrond.

Łyżwiarstwo figurowe - Złoty medal w konkurencji par sportowych trafia do Apollinariia Panfilova i Dmitry Rylov! Liderzy po programie krótkim utrzymali swoją pozycję prezentując świetny program dowolny oceniony na 127.47 pkt. W łącznej ocenie reprezentanci Rosji uzyskali notę 199.21 pkt i tym samym staną na najwyższym stopniu podium z ponad dwudziestopunktową przewagą! My na razie żegnamy się z łyżwiarstwem figurowym, ale już o 14 powrócimy z relacją z programu dowolnego solistów.

Hokej na lodzie Trwają trzecie tercje. Drużyny z Polkami wciąż na prowadzeniu. Brązowe Ali Sowy prowadzą aktualnie z Pomarańczowymi 9:3, a Niebieskie Ani Kot z Zielonymi 5:1.

Curling - Komplet wyników sesji porannej: Chiny - Węgry 3:2, Niemcy - Szwajcaria 2:7, Dania - Brazylia 12:3, Norwegia - Wielka Brytania 8:3. Kolejne mecze o 14, i również z tej sesji będzie kilka wpisów, ale nasi specjaliści od tej dyscypliny zagrają o 18, gdy zmierzą się z Estonią.

Łyżwiarstwo szybkie - Filip Hawrylak okazał się lepszy od Andreja Hermana w swoim biegu. Polski panczenista jest drugi z czasem 39,60 i stratą 26 setnych do Niemca Manuela Zaehringera. Niebawem start Michała Kopacza.

Łyżwiarstwo figurowe - Drudzy po programie krótkim Diana Mukhametzianova i Ilya Mirono zaprezentowali bardzo dobry występ, gdyby nie upadek Diany przy wykonywanym obok siebie potrójnym Flipie to ich program dowolny byłby bezbłędny. Czysto i poprawnie wykonała potrójnego wyrzucanego Flipa oraz Salchowa z trzema obrotami. W ich występie nie zabrakło trudnych podnoszeń. Program reprezentantów Rosji oceniony został na 114.97 pkt, co w łącznej ocenie dało wynik 175.42 pkt. Przed nami ich rodacy i zarazem liderzy do złota. Czy utrzymają pierwsze miejsce?

Łyżwiarstwo figurowe - Amerykański duet Cate Fleming i Jedidah zaprezentowali swój program dowolny. Niestety upadek przy wyjściu z podnoszenia spowodował, że na ten moment zajmują oni czwarte miejsce z notą 137.97 pkt. A przed nami już dwa rosyjskie duety.

Łyżwiarstwo szybkie - Przed nami wyścig na 500 metrów chłopców. Już w drugiej parze pojedzie Filip Hawrylak, razem z Białorusinem Andrejem Hermanem. 16-letni Polak z Dusznik-Zdroju ma mało łyżwiarskiego idola. Jest nim bowiem Mariusz Pudzianowski. W wolnych chwilach Hawrylak spędza czas na gry z serii "Wiedźmin". W ósmym wyścigu zobaczymy Michała Kopacza i Japończyka Motonagę Arito.

Hokej na lodzie - Brązowe Ali Sowy prowadzą aktualnie z Pomarańczowymi 4:3, a Niebieskie Ani Kot z Zielonymi 2:0. Oby tak dalej!

Łyżwiarstwo figurowe - Gruziński duet Alina Butaeva i Luka Berulava mimo kilku błędów w programie dowolnym obejmuje prowadzenie z łączną notą 157.29 pkt. A przed nami na tafli już amerykański duet.

Łyżwiarstwo szybkie - Daria Kopacz uzyskała lepszy czas od Marty Dobrowolskiej. Lepsza z Polek zakończyła zawody na 16. pozycji z wynikiem 43,13, czyli ze stratą ponad dwóch i pół sekundy. Dobrowolska zajęła 23. miejsce. Złoty medal zdobyła Isabel Grevelt z czasem 40,57. Holenderka, która dominuje w swoim kraju w swojej kategorii wiekowej, wygrała dzisiaj o pół sekundy. Idolką Grevelt jest słynna Ireen Wust. Podium uzupełniły Chinka Yingyi Wang oraz Japonka Yukino Yoshida.

Łyżwiarstwo figurowe - Za nami występ reprezentantów Chin Yuchen Wang i Yihang Huang. Niestety w ich program dowolny wkradło się kilka błędów m.in. upadek Yihanga podczas wykonywania kombinacji skoków, czy wyrzucany potrójny Toeloop, który Yuchen wylądowała na dwie nogi. Czysto i pewnie wykonała za to wyrzucanego Salchowa z trzema obrotami. Program dowolny Chińczyków oceniono na 94.65 pkt. W łącznej ocenie uzyskali 141.61 pkt i tym samym zajmują obecnie drugie miejsce. Za nami występy czterech duetów. Czas na rozgrzewkę drugiej grupy.

I ktoś tu twierdzi, że jest coś takiego jak przyciąganie ziemskie??

Curling - Chińczycy w ósmym endzie wygrywają 1:0 i kończą mecz wynikiem 3:2.

Saneczkarstwo - Trzy treningi kobiecych dwójek za nami. Nikola Domowicz i Dominika Piwkowska w gronie trzynastu par zajmowały miejsca 9., 8. i 8. Coraz wyżej nasz duet. Oby ta tendencja utrzymała się w czasie zawodów - zaplanowano je na 18 stycznia. Wszystkie treningi wygrały Niemki Jessica Degenhardt i Vanessa Schneider.

Curling - Dania też zdecydowanie ogrywa Brazylię. Wynik 12:3 mówi sam za siebie. Trwają jeszcze mecze Chiny - Węgry (2:2) oraz Norwegia - Wielka Brytania (7:3).

Łyżwiarstwo figurowe - Zajmujący piąte miejsce po programie krótkim Kanadyjczycy Brooke McIntosh i Brandon Toste zaprezentowali bardzo dobry program dowolny. Czysto i pewnie wykonali trójkombinację skoków, podwójnego Axla, a także wyrzucanego potrójnego Toeloopa. Przy wyrzucanym Salchowie z trzema obrotami Brooke podparła się ręką. W programie nie zabrakło trudnych podnoszeń, a całość utrzymali w bardzo dobrym tempie. Występ Kanadyjczyków oceniony został na 96.77 pkt, jest to nowy rekord w ich karierze za program dowolny. Z łączną notą 146.15 pkt reprezentanci Kanady obejmują prowadzenie.

Hokej na lodzie - No to zaczynamy czwartą rundę turnieju dziewcząt. Grają Pomarańczowe z Brązowymi (Alicja Sowa) i Niebieskie (Anna Kot) z Zielonym. Trzymamy kciuki za drużyny z Polkami.

Łyżwiarstwo figurowe - Letizia Roscher i Luis Schuster już po programie dowolnym. Podobnie jak u ich poprzedników pojawiły się błędy. Letizia upadła wykonując potrójnego Salchowa. Ich program dowolny oceniony został na 80.25 pkt, co w łącznej ocenie daje 123.05 pkt.

Łyżwiarstwo szybkie - Już niedługo wystartuje Daria Kopacz. Zawodniczka KS Pilica Tomaszów Mazowiecki była mistrzynią kraju do lat 16 i jest fanką Harry'ego Pottera. Na co dzień trenuje na torze w Tomaszowie Mazowieckim.

Łyżwiarstwo szybkie - Marta Dobrowolska wygrała o dwie setne z Darią Gawriłową. Polska panczenistka w klasyfikacji jest 8. z czasem 44,03. Tymczasem zmiana na czele zawodów. Prowadzi Hiszpanka Luisa Maria Gonzalez Salazar z wynikiem 42,27.

Łyżwiarstwo figurowe - Za nami program dowolny ukraińskiej pary, w który niestety wkradły się błędy. Sofiia Nesterova potrójnego Salchowa, a także dwa wyrzucane skoki wylądowała niepewnie na dwie nogi. Poprawnie wykonali kombinację 3T+2T, w programie nie zabrakło trudnych podnoszeń. Sofiia Nesterova i Artem Darenskyi w ocenie sędziowskiej otrzymali 82.65 pkt, co w łącznej ocenie daje im wynik 128.47 pkt. Przed nami niemiecki duet, który po programie krótkim zajmował ostatnie, ósme miejsce.

Narciarstwo alpejskie - Niesamowita walka zawodniczki Libanu zwieńczona bezpiecznym ukończeniem rywalizacji to ostatni akcent pierwszego przejazdu. Na drugą, decydującą odsłonę giganta zapraszamy od 12:45.

Łyżwiarstwo szybkie - Już niedługo z Darią Gawriłową pojedzie Marta Dobrowolska. Pierwsza z Polek jest reprezentantką Sparty Grodzisk Mazowiecki. Jej idolem jest Zbigniew Bródka.

Łyżwiarstwo szybkie - Dopiero początek rywalizacji, a mamy już mocną kandydatkę do medalu. Jest to Koreanka Soomin Kang z czasem 42,99, która ma aż sekundę przewagi nad drugą Fran Vanhoutte.

Łyżwiarstwo figurowe - W Lausanne Skating Arena trwa właśnie rozgrzewka pierwszej grupy par sportowych, które już za kilka chwil rozpoczną walkę o pierwsze medale. Jako pierwsi swój program dowolny zaprezentują reprezentanci Ukrainy, którzy po programie krótkim zajmują przedostatnie, siódme miejsce. O tym czy uda im się poprawić ten wynik dowiemy się już za moment.

Francuska radość z pierwszego dziś złotego medalu wyglądała tak...

Hokej na lodzie - Przegrała czerwona drużyna z Olkiem Mencem składzie z Szarymi 9:13. W drugim meczu Czarni wygrali 19:7 z Żółtymi. W samo południe dwa mecze kobiet: Pomarańczowe z Brązowymi (Alicja Sowa) i Niebieskie (Anna Kot) z Zielonymi.

Curling - Po sześciu endach wynikiem 7:2 kończy się mecz wygrany przez Szwajcarię przeciwko Niemcom!

Łyżwiarstwo szybkie - W rywalizacji dziewcząt na 500 metrów pojadą 32 zawodniczki, które zostały podzielone na 16 par. W ósmej Marta Dobrowolska pojedzie z Kazaszką Darią Gawriłową, a w dwunastej Daria Kopacz zmierzy się z Włoszką Sereną Perghier. Polki mają 17 lat, a ich rywalki są o dwa lata młodsze.

Narciarstwo alpejskie - Trwa walka zawodniczek z trudami szwajcarskiej trasy. Nie zmieni się już raczej skład podium, na którym po pierwszym przejeździe plasują się Finka Pohjolainen, Szwedka Aronsson Elfman oraz Francuzka Mcfarlane.

Curling - Już za piątym endem u Chińczyków i Węgrów - w tym meczu remis 2:2. Na tym samym etapie Niemcy przegrywają 1:7 ze Szwajcarią. Kapitalny end numer 4 w wykonaniu Danii - ta prowadzi już 8:2 z Brazylią. 5:2 w meczu Norwegii z Wielką Brytanią.

Łyżwiarstwo szybkie - W historii 500 metrów na YOG jak dotąd złote medale trafiały jedynie do łyżwiarzy z Azji. W Innsbrucku triumfowali Chińczyk Liu An i Koreanka Jang Mi, a w Lillehammer Chińczyk Li Yanzhe i Koreańczyk Kim Min-sun. Cztery lata temu wszystkie medale zdobyli sportowcy z Azji. Jak będzie dzisiaj?

Biathlon - Co ciekawe, Włosi mieli gorszy bilans na strzelnicy od nas. Zaliczyli dwie karne rundy i szesnaście (!) dobierań, kiedy my mieliśmy ich trzynaście.

Biathlon - Dzisiejszą rywalizację wygrywa Francja z czasem 43:03.5. Na podium stanie również reprezentacja Włoch (+19.5) i Szwecji (+26.8).

Łyżwiarstwo szybkie - Pierwszą konkurencją łyżwiarstwa szybkiego na igrzyskach będzie 500 metrów dziewcząt. Na starcie staną Marta Dobrowolska i Daria Kopacz. Przypomnijmy, że to właśnie panczenistka Karolina Gąsecka w Lillehammer zdobyła srebrny medal. Jednak wywalczyła go w zawodach drużyn mieszanych i krążek nie liczył się dla kraju.

Biathlon - Na nasz wynik w głównej mierze miało wpływ pierwsze, fatalne strzelanie Anny Nędzy-Kubiniec.

Biathlon - Na metę Zawół dobiegł na 13. miejscu. Odrobił prawie 20 sekund do kolejnej drużyny (Białoruś), jednak wcześniejsze straty były zbyt duże, by ich wyprzedzić.

Narciarstwo alpejskie - Zachowawczy przejazd Polki, dzięki któremu udaje się dotrzeć do mety. Hopek notuje jednak dopiero 39. czas, wyprzedzając jedynie Bośniaczkę.

Łyżwiarstwo szybkie - Dzisiaj na torze łyżwiarskim w St. Moritz rozpoczyna się rywalizacja panczenistów. Już niedługo odbędą się zawody na dystansie 500 metrów. Oto zapowiedź zmagań łyżwiarzy.

Biathlon - Marcin Zawół z jednym dobieraniem utrzymuje nasze miejsce. Jednak wciąż powiększa się nasza strata. Teraz wynosi ona 3:04.7.

Saneczkarstwo - Na legendarnym torze w St. Moritz dziś kolejne sesje treningowe. Wśród jedynkarzy z torem trzykrotnie zapoznał się Marcin Kiełbasa. Polski saneczkarz 28 zawodników osiągał 17., 28. i 16. czas. Teraz trenują kobiece dwójki, wśród nich Nikola Domowicz i Dominika Piwkowska.

Narciarstwo alpejskie - Już za kilka minut start Gabrieli Hopek. Polka umiejscowiona została na liście w towarzystwie zawodniczek z mało kojarzących się z narciarstwem krajów. Przed naszą reprezentantką wystąpi bowiem alpejka z Bośni i Hercegowiny, a zaraz po niej na trasie zaprezentuje się Pakistanka.

Biathlon - Ostatnia zmiana. Marcin Zawół przejmuje pałeczkę od Anny Nędzy-Kubiniec. Zajmujemy 16. miejsce, tracąc 2:54.

Hokej na lodzie Czerwoni z Olkiem Mencem doprowadzają do remisu po 6. Czarni gromią żółtych 12:3, drugie tercje mają się ku końcowi.

Bobsleje - Na Zimowych Igrzyskach Młodzieży często oglądamy przyszłe gwiazdy sportu. Takim przykładem jest Laura Nolte. Niemiecka bobsleistka 4 lata temu w Lillehammer triumfowała na YOG w monobobach. Wczoraj sięgnęła po pierwsze w karierze zwycięstwo na zawodach Pucharu Świata w dwójkach.

Narciarstwo alpejskie - Bardzo agresywnie i szybko rozpoczęła swoją próbę brązowa medalistka z supergiganta i srebrna z kombinacji - Noa Szollos. Przed drugim punktem pomiaru czasu zawodniczka z Izraela wypadła jednak z trasy.

Biathlon - Anna Nędza-Kubiniec z dwoma dobieraniami. Polka na 16. miejscu. Nasze straty wzrosły do niemal trzech minut. Prowadzą Niemcy.

Curling - U Chińczyków i Węgrów bez zmian: nadal 1:0 dla Madziarów. Szwajcarzy po trzech endach rozbijają Niemców 5:0, Dania prowadzi z Brazylią 4:2, a Norwegia remisuje 2:2 z Wielką Brytanią.

Tak wygląda strzelnica w Lozannie, a właściwie we francuskim Les Tuffes, gdzie rywalizować też będą skoczkowie, biegacze narciarscy i specjaliści kombinacji norweskiej.

Biathlon - Marcin Zawół mimo dwóch dobierań przesunął się na 17. pozycję! Tracimy już lekko ponad dwie minuty do czołówki. Teraz na trasę powróci Anna Nędza-Kubiniec.

Narciarstwo alpejskie - Ukryta za przełamaniem terenu bramka w końcówce okazuje się sporym wyzwaniem dla wielu alpejek. Kolejną, która nie poradziła sobie z nim - Niemka Lara Klein.

Hokej na lodzie - Jak to tu, na połówce normalnej tafli bywa, bramki sypią się jak z rogu obfitości. Nie skończyły się jeszcze pierwsze tercje, a drużyna Menca przegrywa 2:4, zaś w meczu Czarnych z Żółtymi jest 7:2.

Biathlon - Marcin Zawół bezbłędny na pierwszym swoim strzelaniu i przesuwamy się na 20. pozycję! Jednak mamy poważne straty (1:49.3) do pierwszych Szwedów.

Narciarstwo alpejskie - Kolejne zawodniczki coraz mniej zagrażają już czołówce rywalizacji. Wyjątkiem Katharina Haas z Niemiec, która mimo 24. numeru zdołała uplasować się na czwartej pozycji.

Biathlon - Na drugim strzelaniu Nędza-Kubiniec po raz kolejny dobierała trzy razy, jednak tym razem udało się nie zaliczyć żadnej karnej rundy. Do boju rusza teraz Marcin Zawół. Zajmujemy 23. miejsce.

Curling - Trzy endy w meczu Węgrów z Chińczykami i to Madziarzy prowadzą 1:0. Po dwóch partiach Szwajcaria 2:0 ogrywa Niemców, Dania remisuje z Brazylią 2:2, a Norwegia wygrywa 2:1 z Wielką Brytanią.

Biathlon - Na pierwszym strzelaniu Polce poszło źle... Dwa pudła i trzy dobierania. Spadamy na 25. miejsce. Prowadzi Szwajcarka Burkhalter.

Narciarstwo alpejskie - Kanadyjka Marchessault poza trasą. Wygląda na to, że zawodniczka z Kraju Klonowego Liścia potrzebowała będzie pomocy medycznej.

Biathlon - Na pierwszym pomiarze czasu, Anna Nędza-Kubiniec zajmuje 13. lokatę ze stratą 11.7 sekundy do prowadzącej Mokashovej.

Hokej na lodzie - Rozpoczęły się mecze Czarni z Żółtymi i Czerwoni (Aleksander Menc w składzie) z Szarymi. Pierwsze bramki już padły, ale w obu meczach jest na razie remisowo.

Narciarstwo alpejskie - Nie najlepszy przejazd Teresy Fritzenwallner kończy pierwszą dwudziestkę zawodniczek. Wciąż nie zmienia się skład podium.

Biathlon - Już za kilka chwil rozpoczną się zmagania na biathlonowej trasie. Przypomnijmy, że dziś czeka nas pojedyncza sztafeta mieszana, w której reprezentuje nas Anna Nędza-Kubiniec oraz Marcin Zawół.

Curling - Po pierwszych endach u Chińczyków i Węgrów oraz Niemców i Szwajcarów bezbramkowy remis. Prowadzenie 2:0 osiągnęła Dania z Brazylią i Norwegia z Wielką Brytanią.

Narciarstwo alpejskie - To co nie udało się zawodniczce z Francji za moment udaje się Fince. Rosa Pohjolainen na prowadzeniu z 0,39 sekundy przewagi.

Narciarstwo alpejskie - Przez moment wydawało się, że prowadzenie obejmie Francuzka Mcfarlane, jednak błędy w ostatnim sektorze uplasowały ją tuż za prowadzącą Aronsson Efman.

Narciarstwo alpejskie - Po przejeździe sześciu alpejek na prowadzeniu Hannah Aronsson Elfman ze Szwecji z przewagą ponad pół sekundy nad drugą Amerykanką. Na górze jednak jeszcze sporo dobrych zawodniczek.

Curling - Rozpoczęły się już mecze curlingowe trzeciego dnia zmagań. W pierwszej sesji rywalizacja w trzech spotkaniach grupy B i jednym grupy C, więc bez udziału Polaków. Chiny grają z Węgrami, Niemcy ze Szwajcarią, Dania z Brazylią i Norwegia z Wielką Brytanią.

Narciarstwo alpejskie - Rozpoczęła się już rywalizacja pań w pierwszym przejeździe giganta. Na starcie 78 zawodniczek, z numerem 52 wystartuje jedyna Polka w stawce - Gabriela Hopek.

Hokej na lodzie - Skończyły się pierwsze mecze trzeciego dnia. Zieloni ostatecznie wygrali z Niebieskimi, w składzie których gra Jakub Trzebunia 11:6. Porażki doznał też Jakub Michalski w drużynie Brązowych. Lepsi w stosunku 14:10 okazali się Niebiescy. O 10:30 kolejne dwa mecze: Czarni z Żółtymi i Czerwoni (Aleksander Menc w składzie) z Szarymi.

Tak wygląda klasyfikacja medalowa po dwóch dniach rywalizacji.

Hokej na lodzie - Pachnie niespodzianką w meczu zielonych z niebieskimi. Nie mająca na swoim koncie żadnej wygranej drużyna prowadzi w tej chwili z liderem 5:4. Co w drugim spotkaniu? Tam po staremu, czyli bramki sypią się hurtowo i jest w tej chwili 13:6 dla brązowych

Hokej na lodzie - Festiwal strzelecki w meczu brązowych z pomrańczowymi trwa - gole padają jeden za drugim i jest już 11:4. W drugim meczu Zieloni już dwukrotnie odskakiwali na dwa gole przewagi, ale niebiescy ciągle łapią kontakt. Aktualnie jest 4:3.

Hokej na lodzie - Brązowi nadal w natarciu, co prawda rywale trafili na 1:6, ale na nic się im to zdało, gdyż chwilę później przegrywają już 1:9. Zieloni natomiast ciągle męczą się z ostatnimi w tabeli niebieskimi, prowadząc tylko 3:2.

Hokej na lodzie - Ależ świetny mecz w wykonaniu brązowych! Dołożyli kolejne dwa trafienia i prowadzą już 6:0! W drugim meczu nadal 2:1 dla zielonych

Hokej na lodzie - Mieliśmy przez chwilę małą niespodziankę, gdyż niebiescy objęli prowadzenie, ale szybko liderzy tabeli doprowadzili do wyrównania, a później wyszli na prowadzenie i mamy już 2:1. W drugim meczu natomiast brązowi prowadzą już aż 4:0.

Witamy w niedzielny poranek i zapraszamy na 3. dzień zmagań młodych sportowców w Lozannie. Zaczynamy od hokeja 3x3, gdzie przed nami o godzinie 9:00 dwa mecze. W pierwszym aktualni liderzy tabeli, czyli zieloni, zmierzą się z najgorszą aktualnie drużyną niebieskich, gdzie występuje Jakub Trzebunia. Drugi pojedynek to mecz drugiej i trzeciej drużyny w tabeli czyli pomarańzowych z brązowymi, a w barwach tych pierwszych zobaczymy Jakuba Michalskeigo.

Naszą relację rozpoczniemy ok. godziny 9:00. Zapraszamy serdecznie!