Narciarstwo alpejskie – PŚ: pierwsze zwycięstwo Suter

• Data publikacji: 11.01.2020, 13:46

Corinne Suter odniosła w Altenmarkt-Zauchensee pierwsze w karierze zwycięstwo. Szwajcarka była najszybsza w rozgrywanym w Austrii zjeździe. Wyraźnie wyprzedziła Włoszkę Nicole Delago i swoją rodaczkę Michelle Gisin.

Corinne Suter pokonała trasę w Altenmarkt-Zauchensee w czasie 1:18,79. Ten wynik pozwolił szwajcarskiej narciarce po raz pierwszy w karierze wygrać zawody Pucharu Świata. Jak dotąd wicemistrzyni świata w tej konkurencji czterokrotnie stawała na podium zawodów najważniejszego cyklu – trzy razy na trzecim i raz na drugim miejscu. W sobotę nie miała sobie jednak równych. Drugą Nicole Delago wyprzedziła o 0,29 sekundy. Co ciekawe Włoszka na podium stanęła po raz trzeci i... po raz trzeci na drugim jego stopniu. Czołową trójkę zamknęła Michelle Gisin.  Rodaczka triumfatorki z pucharowego podium cieszy się już po raz siódmy, lecz wciąż nie stanęła na najwyższym jego stopniu, a przypomnieć należy, że jest mistrzynią olimpijską w kombinacji. Dziś do triumfu zabrakło jej 0,98 s. Zaledwie 0,03 s za podium znalazła się Włoszka Sofia Goggia.