Lozanna 2020 - Biathlon: złoto dla Rosjanki, dużo pudeł Polek

• Data publikacji: 11.01.2020, 12:06

Pierwszą konkurencją biathlonową na Młodzieżowych Igrzyskach Olimpijskich w Lozannie był bieg indywidualny dziewcząt. Najlepsza w tej konkurencji okazała się Rosjanka Alena Mochowa. Polki bardzo dużo pudłowały i nie walczyły o najwyższe cele.

Na starcie zawodów mieliśmy trzy Polki. Jako pierwsza na trasę wyruszyła Anna Nędza-Kubiniec. Nasza reprezentantka dobrze biegła, ale miała kłopoty na strzelnicy i zanotowała łącznie osiem pudeł. Obiecująco rywalizację rozpoczęły Klaudia Topór i Justyna Panterałka. Obie po bezbłędnych pierwszych strzelaniach plasowały się w czołówce. Potem zaczęły się kłopoty na strzelnicy. Na drugim i trzecim strzelaniu obie Polki miały po jednym pudle, a na ostatnim każda z nich spudłował trzykrotnie. Nasze reprezentantki straciły przez to szanse na miejsce w czołowej dziesiątce zawodów. Ostatecznie Klaudia Topór uplasowała się na 26. pozycji, Justyna Panterałka zajęła 34. miejsce, a Anna Nędza-Kubiniec była 42.

Pomimo słabszego początku znakomicie pobiegła Rosjanka Alena Mochowa i z dużą przewagą triumfowała nad rywalkami. Rosjanka zaliczyła w sumie dwa pudła, tyle samo co druga Francuza Jeanne Richard, ale w samym biegu wyprzedziła ją o ponad minutę. Na trzeciej lokacie uplasowała się Białorusinka Julia Kawaljełskaja, która miała trzy niecelne strzały i straciła 1:32.