Siatkówka - kwalifikacje IO: Polska, Niderlandy, Niemcy i Turcja zawalczą o finał

• Data publikacji: 10.01.2020, 23:50

W piątek Zakończyła się faza grupowa kontynentalnych eliminacji w siatkówce kobiet na tegoroczne Igrzyska Olimpijskie w Tokio. Tym samym poznaliśmy już wszystkie półfinalistki, wśród których są także Polki.

Pierwszym piątkowym spotkaniem był mecz Niemek z Chorwatkami. Nasze sąsiadki zza Odry były zdecydowanymi faworytkami tej rywalizacji, nie przegrywając dotychczas żadnego ze spotkań. Zawodniczki z półwyspu bałkańskiego natomiast były już pewne, że bez względu na wynik ich udział w eliminacjach już się skończył. Mecz nie wzbudził szczególnych emocji, bo Niemki od samego początku zdecydowanie dominowały, dzięki czemu Felix Koslowski mógł spokojnie rotować składem i sprawdzać nowe ustawienia. Faworytki wygrały 3:0, a całe spotkanie trwało zaledwie 68 minut.

Niemcy 3:0 Chorwacja (25:15, 25:17, 25:23)

ZOBACZ RELACJĘ Z MECZU POLSKA - AZERBEJDŻAN

Polska 3:0 Azerbejdżan (25:19, 25:19, 25:23)

Zdecydowanie najwięcej emocji można było się spodziewać po meczu Turcji i Belgii. Obie te drużyny miedzy sobą musiały rozstrzygnąć kwestię awansu do kolejnej fazy walcząc o drugie miejsce w tabeli. Zdecydowanie i pewnie w spotkanie weszły Turczynki, które szybko wyszły na prowadzenie wygrywając pierwszego seta 25:20. Jeszcze lepiej prezentowały się w kolejnej partii, którą na swoją korzyść zapisały z aż 10-punktową przewagą. Kiedy wydawało się, że Belgijki są tylko tłem i już niewiele w tym spotkaniu się wydarzy, to role zaczęły się odwracać. W trzecim secie reprezentantki Królestwa Belgii od stanu 12:12 zaczęły systematycznie budować swoją przewagę aż do wyniku 25:20. W następnej partii rywalizacja jeszcze bardziej się wyrównała i choć przez długi czas tego seta to dotychczas prowadzące zawodniczki utrzymywał lekką przewagę, w końcówce to Belgijki okazały się być skuteczniejsze doprowadzając do remisu 2:2. Decydujący tie-break był jednak od początku do samego końca pod kontrolą Turczynek, które wynikiem 15:10 przypieczętowały awans do półfinału turnieju.

Turcja 3:2 Belgia (25:20, 25:15, 20:25, 22:25, 15:10).