Lozanna 2020 - Narciarstwo alpejskie: dalsze miejsca Polaków

• Data publikacji: 10.01.2020, 15:25

Pierwszego dnia sportowej rywalizacji na 3. Zimowych Igrzyskach Młodzieży odbyły się zawody narciarzy alpejskich w supergigancie. Wygrali Szwajcarka Amelie Klopfenstein i Szwed Adam Hofstedt. Polacy zajęli dalekie pozycje.

W Les Diablerets rozpoczęła się walka o medale w narciarstwie alpejskie oraz na całych igrzyskach. Pierwszą konkurencją był supergigant, który zaliczany jest także do kombinacji. Pierwszą mistrzynią tegorocznych YOG została Amelie Klopfenstein. Szwajcarka pokonała trasę supergiganta w czasie 56,27. Medale zdobyły także Francuzka Caitlin McFarlane (8 setnych straty) i Noa Szollos (9 setnych straty) z Izraela. Na starcie stanęło 59 zawodniczek, a do mety dojechało 50 narciarek. Wśród nich była Gabriela Hopek. Reprezentantka Polski zajęła 47. miejsce ze stratą ponad 9 sekund.

Zwycięzcą zawodów chłopców został Adam Hofstedt. Szwed osiągnął rezultat 54,46 i wygrał o 6 setnych ze Słoweńcem Rokiem Aznohem. Brązowy medal wywalczył Luc Roduit. Szwajcar miał 2 dziesiąte sekundy straty do triumfatora. Na starcie stanęło 61 narciarzy, a zawody ukończyło 57 z nich. Bartłomiej Sanetra zajął 33. miejsce ze stratą 2 sekund i 82 setnych.