Badminton - Estonian International: przegrane Danielaka i Walentka

• Dodał: Bartosz Szafran
  • Data publikacji: 09.01.2020, 22:16

Michał Walentak i Mateusz Danielak spróbowali sił w eliminacjach badmintonowego Estonian International. Bez powodzenia.

Bliżej awansu do turnieju głównego był Danielak. W pierwszej rundzie stoczył twardy, trzysetowy bój z Hiszpanem Ernesto Bachwitzem. Pierwszego seta wygrał na przewagi 24:22, w drugim zagrał słabiej, przegrywając do 15. Ostatnia para była kalką pierwszej, a nasz zawodnik obronił lotkę meczową, by wygrać 22:20. W drugiej rundzie wyeliminował przedstawiciela gospodarzy, Tauri Kilka w dwóch setach. W ostatnim, decydującym o awansie meczu zatrzymał go Samuel Hsiao. Majacy azjatyckie korzenie Niemiec pierwszego seta wygrał głownie dzięki serii punktów od stanu po 10, a drugiego po bardzo efektownej końcówce, w której od stanu po 17 wygrał cztery wymiany.

Michał Walentek odpadł już w pierwszej rundzie. Wyeliminował go Fin Justus Kilpi. To był wyrównany mecz, którego wynik mógł się ułożyć zupełnie odwrotnie, ale w końcówkach więcej szczęścia i chyba jednak umiejętności było po fińskiej stronie siatki.

W turnieju głównym, który zaczyna się jutro zobaczymy walczącą zaciekle o olimpijską kwalifikację Wiktorię Dąbczyńską.

Wyniki Polaków

Bartosz Szafran

Od wielu wielu lat związany ze sportem czynnie jako biegający, zawodowo jako sędzia i medyk oraz hobbystycznie jako piszący wcześniej na ig24, teraz tu. Ponadto wielbiciel dobrych książek, który spróbuje sił w pisaniu o czytaniu.