Tenis – ATP Cup: wygrana z Austrią na pocieszenie

• Data publikacji: 08.01.2020, 10:00

Polscy tenisiści na pożegnanie z ATP Cup pokonali 2-1 reprezentację Austrii. Biało-Czerwonym po porażkach z Argentyną i Chorwacją nie dało to awansu do kolejnej fazy rozgrywek, ale Kasprowicza Żukowi i Hubertowi Hurkaczowi należą się za te spotkania słowa uznania.

Jako pierwsi na kort wyszli Kacper Żuk i Dennis Novak. Zastępujący zmagającego się z drobnym urazem Kamila Majchrzaka 20-latek sensacyjnie okazał się w tym pojedynku lepszy. Notowany prawie 350 miejsc niżej od Austriaka, bo w połowie piątej setki, Żuk od początku prezentował się bardzo dobrze. Pierwszą partię przegrał, lecz tylko 5-7, a ostatecznie wyszedł z tego starcia zwycięsko wygrywając kolejne sety 7-6(3) i 6-3. Dla naszego młodego tenisisty to pierwsze zwycięstwo a poziomie ATP.

Następnie naprzeciw czwartej rakiety świata – Dominica Thiema – stanął Hubert Hurkacz. Nasz najlepszy aktualnie tenisista wyglądał w pierwszym turnieju sezonu na świetnie dysponowanego. Faworyta z Austrii pokonał 3-6 6-4 7-6(5). Tym samym niemal na pewno wywalczył sobie rozstawienie w drabince Australian Open.

Porażkę niestety ponownie poniósł debel. Hurkacz i Łukasz Kubot ulegli Oliverowi Marachowi i Jurgenowi Melzerowi 7-6(2) 3-6 [9-11].

Polska – Austria 2:1

Kacper Żuk – Dennis Novak 5-7 7-6(3) 6-3

Hubert Hurkacz – Dominic Thiem 3-6 6-4 7-6(5)

Hubert Hurkacz/Łukasz Kubot – Oliver Marach/Jurgen Melzer 7-6(2) 3-6 [9-11]