Porażka na koniec rozgrywek

• Data publikacji: 14.06.2018, 22:40

Niespodziewaną porażką zakończyły polskie siatkarki zmagania w tegorocznej Lidze Narodów. W Wałbrzychu Biało-Czerwone uległy Dominikankom 1:3.

Pierwszy set ułożył się niepomyślnie dla naszych zawodniczek. Podopieczne Jacka Nawrockiego pozwoliły rywalkom odskoczyć na kilka punktów i nie były już w stanie tej straty odrobić, zwłaszcza przy wyjątkowo słabiej swojej grze. Ostatecznie Dominikanki triumfowały w premierowej odsłonie spotkania 25:18.

W drugiej partii obraz gry całkowicie się odmienił - to Polki dominowały na parkiecie wałbrzyskiej hali. Biało-Czerwone były skuteczniejsze w każdym elemencie gry i stopniowo powiększały swoją przewagę, miażdżąc ostatecznie przeciwniczki do 16.

Trzeci set był najbardziej wyrównany - nasze zawodniczki grały chwilami lepiej, chwilami gorzej, a wynik utrzymywał się w okolicach remisu. Dopiero po drugiej przerwie technicznej Dominikanki uzyskały przewagę, którą początkowo Polki zmniejszały, ale ostatecznie set zakończył się triumfem ekipy z Karaibów 25:21.

Początek czwartej partii kompletnie nie wyszedł Biało-Czerwonym - z dziesięciu pierwszych akcji wygrały tylko jedną. Udało im się co prawda stopniowo zmniejszać stratę, nawet do jedynie dwóch punktów (11:13), ale na drugiej przerwie technicznej znów przegrywały pięcioma oczkami. Do końca seta nasza gra nie uległa poprawie i Dominikanki wygrał 25:20 i cały mecz 3:1.

Polska-Dominikana 1:3 (18:25, 25:16, 21:25, 20:25)