Hokej - MŚ U18: kolejna porażka Polek

• Data publikacji: 07.01.2020, 22:13

Polki przegrały swój czwarty mecz z rzędu na hokejowych Mistrzostwach Świata do lat 18 w dywizji 1B. Tym razem, nasze dziewczyny uległy Chinkom - 1:3.

Polska 1:3 Chiny (0:1, 0:1, 1:1)

Sikorska - Zeng, Du, Sun

Mecz od samego początku nie porywał ciekawością oraz ilością akcji pod obiema bramkami. Dopiero pod koniec pierwszej tercji, a konkretnie w 18. minucie, doczekaliśmy się gola, ale dla Chinek. Li Qianhua zagrała krążek do Youyou Zeng, a ta umieściła go w polskiej bramce. Druga odsłona miała praktycznie taki sam scenariusz z tym, że Chinki szybciej podwoiły swoje prowadzenie. W 10. minucie, znów po podaniu Qianhua, grę w przewadze liczebnej wykorzystała Du. W ostatniej odsłonie, w 13. minucie, kontakt Polkom dała jeszcze Wiktoria Sikorska, lecz ostatnie słowo należało do rywalek. Do pustej bramki trafiła Sun, ustalając wynik końcowy na - 1:3.