Hokej - MŚ U18: Amerykanki najlepsze, brązowe Rosjanki

• Data publikacji: 03.01.2020, 13:30

W czwartkowy wieczór, na Słowacji, zakończyły się hokejowe Mistrzostwa Świata elity kobiet. Złoto zdobyły Amerykanki, pokonując po dogrywce Kanadyjki, zaś brąz trafił do Rosjanek, które rozbiły Finki. W elicie pozostają zaś Szwajcarki, które dwukrotnie ograły Słowaczki.

Finał

Kanada 1:2 dogr. USA (0:1, 0:0, 1:0, 0:1)

Paul - Murphy, Zanon

Jak na wielki finał przystało, spotkały się w nim dwie potęgi - Kanada oraz Stany Zjednoczone. Po niezwykle zaciętym boju, uwieńczonym dogrywką, zwyciężyły Amerykanki - 2:1. Pierwsza część tego meczu zakończyła się prowadzeniem "Jankesek", gdy w 15. minucie, grę w przewadze wykorzystała Abbey Murphy. Druga tercja nie przyniosła ani bramek ani nawet kar, a w trzeciej wyrównały Kanadyjki, dzięki trafieniu Sarah Paul, która również skorzystała z przewagi liczebnej. Do ostatecznego rozstrzygnięcia potrzebna była więc dogrywka. W niej, szalę zwycięstwa na stronę USA, przechyliła Kiara Zanon, perfekcyjnie kończąc akcję Maggie Nicholson.

.....

3. miejsce

Rosja 6:1 Finlandia (2:0, 1:0, 3:1)

Glukhareva (3), Ponyatovskaya, Markova, Sviridova - Salonen

Rosjanki grały z Finkami w tzw. "finale pocieszenia", czyli meczu o brązowe medale MŚ. Hokeistki "Sbornej" dość łatwo sobie poradziły z rywalkami, gromiąc je aż - 6:1. Hat-trickiem popisała się w tym starciu Kristina Glukhareva, a po jednym trafieniu dołożyły Vita Ponyatovskaya, Ilona Markova oraz Anna Sviridova. Jedynego gola dla Finek zdobyła zaś Pauliina Salonen, wykorzystując znakomite podanie od Sanni Rantali.

.....

Baraż o utrzymanie

Szwajcaria 4:1 Słowacja

Staub, Zimmermann (2), Bachmann - Haluskova

Słowacja 1:2 Szwajcaria

Dobosova - Marti, Zimmermann

Helwetki dwukrotnie pokonały nasze południowe sąsiadki i pewnie utrzymały się w elicie. Bohaterką Szwajcarek była Laura Zimmermann, która w tym dwumeczu zdobyła trzy bramki.