Narciarstwo alpejskie - PŚ: kolejne zwycięstwo Shiffrin

• Data publikacji: 29.12.2019, 14:05

Mikaela Shiffrin wygrała slalom na zawodach Pucharu Świata w austriackim Lienz. Amerykanka wyprzedziła Petrę Vlhovą i Michelle Gisin.

Wczoraj Mikaela Shiffrin triumfowała w slalomie gigancie i była także faworytką dzisiejszego slalomu. Liderka klasyfikacji generalnej ponownie chciała potwierdzić, że jej krótki kryzys jest już historią. Reprezentantka Stanów Zjednoczonych pewnie prowadziła po pierwszym przejeździe. Miała 26 setnych przewagi nad Petrą Vlhovą i aż 70 setnych nad Niną Haver-Loeseth. W sekundzie zmieściło się jedynie 6 zawodniczek. Żeby awansować do drugiej fazy zawodów można było stracić aż 3 sekundy.

W drugim przejeździe Shiffrin nie pozostawiła cienia wątpliwości i zdecydowanie wygrała, uzyskując najlepszy czas przejazdu. Ostatecznie Amerykanka wyprzedziła drugą Petrę Vlhovą o 61 setnych sekundy. Straty kolejnych zawodniczek były jeszcze większe. Podium uzupełniła Michelle Gisin ze stratą sekundy i 72 setnych. Wydawało się, że w czołowej trójce będzie Wendy Holdener, ale zostało zdyskwalifikowana za złapanie tyczki. Mikaela Shiffrin umocniła się na prowadzeniu w klasyfikacji slalomowej oraz generalnej Pucharu Świata.