Turniej 4 Narodów: pewne zwycięstwo Polaków

• Data publikacji: 28.12.2019, 21:30

Nie było niespodzianki i nie mogło być. Po wczorajszej porażce z Hiszpanią B, dziś polscy szczypiorniści wysoko zwyciężyli piłkarzy ręcznych Zjednoczonych Emiratów Arabskich 28:15. Turniej 4 Narodów jest elementem przygotowań naszej kadry do przyszłorocznych Mistrzostw Europy.

Faworyt był jeden i była nim Polska. Początek spotkania nie zaskoczył nikogo. Podopieczni Patryka Rombla zaczęli z animuszem i od razu

objęli kilkubramkowe prowadzenie. Bardzo duża w tym zasługa Antoniego Łangowskiego i Arkadiusza Moryty, którzy trafiali do siatki niemal bez przerwy. Po pierwszym kwadransie nasi szczypiorniści prowadzili już 11:4 i można było przypuszczać, że przewaga będzie wciąż rosła, bowiem przeciwnicy nie potrafili odnaleźć się w ataku. Polacy agresywnie grali w obronie i miało to niestety odzwierciedlenie w 2-minutowych karach.

Drugi kwadrans nie był już tak dobry w wykonaniu gospodarzy i zaczęła szwankować skuteczność. Dodatkowo z boiska wylecieli środkowi obrońcy (dwaj nasi kołowi) Dawid Dawydzik i Mateusz Piechowski za uzbieranie trzech kar i utrudnili tym samym zadanie Patrykowi Romblowi. Na przerwę Polacy schodzili przy prowadzeniu 16:9, choć mogło być ono znacznie bardziej okazałe.

Na drugą połowę nasi reprezentanci wyszli w zdecydowanie innym zestawieniu personalnym, zabrakło m.in. Łangowskiego i Moryty, a pojawili się Patryk Walczak i Michał Olejniczak.I znowu trzeba przyznać, że początek był efektowny w wykonaniu biało - czerwonych. Szybko przewaga polskich szczypiornistów wzrosła do 10 "oczek" i mniej więcej na tym poziomie się utrzymywała. W końcówce podopieczni Patryka Rombla przyspieszyli tempo rozgrywania akcji i powiększyli jeszcze prowadzenie. Ostatecznie Polacy pokonali rywala 28:15

Polska - Zjednoczone Emiraty Arabskie 28:15 (16:9)

Polska:Kornecki, Zakreta – Łangowski, Szyba, Przybylski, Olejniczak, Zarzycki, Sićko, Moryto, Kondratiuk, Jarosiewicz, Bondzior, Czuwara, Piechowski, Dawydzik, Syprzak, Walczak