Biegi narciarskie: Polacy dominują w Slavic Cup

• Dodał: Remigiusz Nowak
  • Data publikacji: 28.12.2019, 20:54

W słowackim Szczyrbskim Jeziorze naszej licznej kadrze przyszło rywalizować w ramach pucharu kontynentalnego Slavic Cup z zawodnikami ze Słowacji i Czech i można uznać, że w konfrontacji z reprezentantami tych krajów nasi biegacze wypadli przyzwoicie, sprawa zwłaszcza dotyczy kobiet.

Dziś zawodnikom przyszło zmagać się ze sprintem łyżwą, wśród pań zwyciężyła nasza niedawna biegaczka kadry A Magdalena Kobielusz, tuż za jej plecami uplasowała się wciąż obecna reprezentantka tejże grupy Karolina Kaleta, podium uzupełniła bardziej doświadczona niż młodziutkie Polki Czeszka Barbora Klementova. Z grupy, którą opiekuje się m.in. Justyna Kowalczyk na starcie w Słowacji stanęły jeszcze: Hanna Popko (6. miejsce),  Karolina Kukuczka (7.), ale lepiej od nich wypadła trenująca w młodzieżówce Marcelina Wojtyła, która uplasowała się tuż za podium, w dziesiątce zmieściła się jeszcze Anna Berezecka. W kontekście zbliżających się Youth Olympic Games można uznać, że powołane na tą imprezę dziewczyny (Kaleta, Popko, Kukuczka) rokują na dobry wynik (przynajmniej w zestawieniu z rywalkami spoza Skandynawii).

Dobrze poszło także naszym panom, oni też postarali się o miejsce na podium, bo trzeci był Mateusz Haratyk. Zawody wygrał Czech Ludek Seller, drugie miejsce zajął Słowak Peter Mlynar. Z trenujących z Lukasem Bauerem kadrowiczów Kacper Antolec był 4., Dawid Damian 5., a Michał Skowron po 10. miejscu w kwalifikacjach nie stanął na starcie ćwierćfinału i został sklasyfikowany na 29. pozycji. Z jadących na YOG mężczyzn najlepiej wypadł Piotr Sobiczewski (6.), Robert Bugara był 9., a Sebastian Bryja 11. Pierwsza dziesiątka zawodów poza podium przypominała w zasadzie mistrzostwa Polski, bo oprócz już wymienionych sportowców, z naszych załapali się tam jeszcze Krzysztof Małkiński (7. miejsce), Paweł Klisz (8.) i Jan Antolec (9.).