Skoki narciarskie – TCS: Kraft wygrywa kwalifkacje, solidni Polacy

• Data publikacji: 28.12.2019, 18:30

Stefan Kraft okazał się najlepszy w kwalifikacjach do niedzielnego konkursu w Oberstdorfie, który otworzy Turniej Czterech Skoczni. W zawodach wystąpi komplet Biało-Czerwonych, choć kwalifikacje były w ich wykonaniu przeciętne. Warto jednak wspomnieć, że wiatr nie pomagał skoczkom.

Podczas Turnieju Czterech Skoczni Polskę reprezentować będzie sześciu zawodników. Niestety przez kiepski początek sezonu w wykonaniu naszych skoczków w Pucharze Kontynentalnym, miejsce w składzie stracił Klemens Murańka. Dlatego też pierwszym Polakiem który pojawił się na rozbiegu Schattenbergschanze był w sobotę Jakub Wolny. Po kiepskich treningach w skoku kwalifikacyjnym do najmłodszego z naszych skoczków uśmiechnęło się nieco szczęście. Trafił on na bardzo korzystne warunki wietrzne. Wykorzystał je szybując aż na 135. metr. Zajął dzięki temu 21. miejsce.

Stefan Hula, w znacznie już słabszych warunkach, wylądował 11 metrów bliżej i został sklasyfikowany na 30. pozycji. Nieco lepiej spisał się Maciej Kot. Odległość 127,5 metra pozwoliła mu zająć 23. miejsce. Najlepszym z naszych reprezentantów okazał się Piotr Żyła. Odległość 131 metrów, przy delikatnym wietrze pod narty, dała mu 9. pozycję.

Cztery miejsca niżej sklasyfikowano Dawida Kubackiego, który skoczył nota bene dokładnie cztery metry bliżej od wiślanina. Pecha do warunków miał Kamil Stoch. Wskaźniki pokazały, że skakał niemal w zupełnej ciszy. W tych warunkach wylądował na 126. metrze i zajął 22. miejsce.

Kwalifikacje wygrał Stefan Kraft. Austriak doleciał do 136. metra w niesprzyjających warunkach. Pół metra dalej, ale przy korzystnych podmuchach, poleciał Junshiro Kobayashi, który był drugi. Jego brat Ryoyu był czwarty.

Turniej Czterech Skoczni rozgrywany jest w systemie KO. Pary Polaków prezentują się następująco: