Pływanie - MP: świetna walka Poprawy i Chrzanowskiego, świetny wynik Piechoty

• Dodał: Radosław Kępys
  • Data publikacji: 22.12.2019, 21:14

Zakończyły się Mistrzostwa Polski w pływaniu Seniorów i Młodzieżowców na krótkim basenie. Dziś pora na podsumowanie soboty i niedzieli. Pierwszego z tych dni fantastyczną walkę na 200 metrów stylem motylkowym stoczyli Michał Poprawa i Damian Chrzanowski. Drugiego bardzo dobry rezultat na dystansie 1500 metrów kobiet uzyskała Paulina Piechota, która okazała się jedną z największych gwiazd całych zawodów.

W sobotę największe emocje przyniosła rywalizacja na dystansie 200 metrów stylem motylkowym mężczyzn. O zwycięstwo walczyli Michał Poprawa i Damian Chrzanowski. Obaj panowie wypełnili minimum na Mistrzostwa Europy w Budapeszcie, ale to pierwszy z wymienionych okazał się czasem 1:53,45 lepszy od drugiego o... 0,01 sekundy. Prawie 1,5 sekundy do dwóch najwyżej sklasyfikowanych pływaków stracił brązowy medalista - Jakub Majerski. Minimum na węgierską imprezę wypełnił też w sobotę na 100 metrów stylem dowolnym Karol Ostrowski, który zdobył złoty medal z czasem 46,80. Srebrnym medalistą został Jakub Kraska, a brązowym Przemysław Gawrysiak. Dzień tradycyjnie zakończyły sztafety 4x200 metrów stylem dowolnym. U pań zwyciężyły zawodniczki AZS AWF Katowice, u mężczyzn najlepsi byli reprezentanci AZS UMCS Lublin.

W niedzielę odbyło się aż 10 finałów. Największą gwiazdą dnia po raz kolejny okazała się Paulina Piechota na 1500 metrów stylem dowolnym kobiet. 20-latka wygrała ten dystans czasem 15:56,62, co sprawiło, że pobiła zarówno rekord Polski seniorów, jak i rekord Polski młodzieżowców, a także uzyskała minimum na ME w Budapeszcie. Jako druga do mety przypłynęła Klaudia Tarasiewicz, tracąc do zwyciężczyni... 42 sekundy! Na trzecim miejscu zmagania ukończyła Daria Nita. Finał A na 50 metrów stylem klasycznym mężczyzn wygrał Jan Kozakiewicz, bijąc czasem 26,36 rekord Polski młodzieżowców. Było to bardzo niespodziewane rozstrzygniecie, bo wśród pokonanych znaleźli się m.in. Jan Kałusowski czy Marcin Cieślak.