Snowboard - PE: Aleksandra Król ze zwycięstwem!

• Data publikacji: 22.12.2019, 12:15

Aleksandra Król wygrała zawody Pucharu Europy w slalomie gigancie równoległym w niemieckim Hochfugen. Wczoraj Polka była trzecia. Oskar Kwiatkowski, który był najlepszy wczoraj, dzisiaj zajął 2. miejsce.

Aleksandra Król pojechała świetnie już wczoraj, kiedy zajęła 3. miejsce za znakomitymi Niemkami - Ramoną Hofmeister i Seliną Joerg. Dzisiaj na starcie zabrakło dwóch najlepszych zawodniczek wczorajszych zmagań. Najlepsza okazała się Król, która uzyskała czas 1:17,89. Polka wygrała m.in. z Carolin Langenhorst, która ostatnio uplasowała się na 5. i 6. miejscu w zawodach Pucharu Świata. Niemka była druga z wynikiem 1:18,24. Podium uzupełniła Sofia Nadyrshina z czasem 1:18,38. Tuż za czołową trójką uplasowała się Weronika Biela, która osiągnęła rezultat o 37 setnych słabszy od Rosjanki. Aleksandra Michalik zajęła 11. miejsce, Maria Chyc była 13., a Oliwia Pawlikowska 25.

Oskar Kwiatkowski nie powtórzył sukcesu z wczoraj, ale zajął świetne 2. miejsce. Polak uzyskał czas 1:11,80 i o 32 setne sekundy przegrał ze Stefanem Baumeisterem. Trzeci był Jarosław Stepanko. Michał Nowaczyk poprawił wynik z wczoraj i był 5. z rezultatem 1:12,55. Reprezentant Polski stracił do podium 0,4 sekundy.