Snowboard - PŚ: Scotty James ponownie najlepszy w halfpipie

• Data publikacji: 22.12.2019, 09:27

W chińskim kurorcie Secret Garden, tydzień po zawodach w Copper, odbyła się druga runda Pucharu Świata w snowboardowym halfpipie. Wygrali Scotty James i Jiayu Liu.

Rok 2019 jest znakomity dla Scotty'ego Jamesa. Australijski specjalista od halfpipe'u został mistrzem świata, triumfatorem X-Games oraz zwycięzcą wszystkich zawodów Pucharu Świata, w których wystartował. Świetną passę kontynuował, wygrywając zmagania w Secret Garden. Po pierwszym przejeździe był drugi za Yuto Totsuką. W drugiej próbie uzyskał notę 97,80, która była najlepsza w całych zawodach i dało mu zwycięstwo. Totsuka w trzecim przejeździe poprawił się na 95,80, ale wystarczyło to tylko do zajęcia drugiego miejsca. Podium z wynikiem 92,60 uzupełnił inny Japończyk, Ruka Hirano.

Zawody kobiet wygrała Jiayu Liu, która w drugim przejeździe uzyskała wynik 90,80. Chinki zanotowały dublet, bo druga z notą 89,20 była Xuetong Cai. Trzecie miejsce z rezultatem 86,60 zajęła Maddie Mastro. Jiayu Liu została nową liderką klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w halfpipie.