Snowboard - PE: zwycięstwo Oskara Kwiatkowskiego!

• Data publikacji: 21.12.2019, 13:37

Oskar Kwiatkowski wygrał zawody Pucharu Europy w slalomie gigancie równoległym w niemieckim Hochfugen. To pierwsze zwycięstwo polskiego snowboardzisty w zawodach tej rangi. Aleksandra Król zajęła 3. miejsce.

Po odwołanych zawodach Pucharu Świata w Carezzie, jeszcze przed przerwą świąteczno-noworoczną polscy snowboardziści startujący w konkurencjach alpejskich wzięli udział w Pucharze Europy w Hochfugen. W zawodach mężczyzn najlepszy okazał się Oskar Kwiatkowski, który uzyskał czas 1:11,56. Polak w swojej karierze nie wygrał jeszcze zawodów tej rangi. Drugi był Sangkyum Kim z Korei Południowej, który przegrał z Kwiatkowskim o 27 setnych sekundy. Podium z czasem 1:12,25 uzupełnił Gabriel Messner. Dobry rezultat zanotował również Michał Nowaczyk. Drugi z Polaków zajął 8. pozycję z wynikiem 1:13,20.

Na podium stanęła także Aleksandra Król. Polka była 3. z czasem 1:15,19 i przegrała jedynie z Niemkami, które zajmują dwie czołowe lokaty w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata - Ramoną Theresią Hofmeister (1:14,56) i Seliną Joerg (1:14,93). W dziesiątce uplasowała się także Weronika Biela, która zajęła 3. miejsce. Tuż za czołową "10" znalazły się dwie młode reprezentantki naszego kraju. Aleksandra Michalik była 12., a Maria Chyc 14. Oliwia Pawlikowska zajęła 35. pozycję.