Hokej - MŚ U20: zwycięstwo z Estonią

• Data publikacji: 17.12.2019, 18:30

Polscy hokeiści do lat 20 pokonali swoich rówieśników z Estonii w czwartym meczu Mistrzostw Świata dywizji 1B, wygrywając z nimi - 6:3.

Polska 6:3 Estonia (2:1, 1:2, 3:0)

Lewandowski, Bilas, Tyczyński, Wałęga, Brynkus, Gruzla - Lodeikin, Kombe, Kiik

Mecz nie zaczął się zbyt dobrze dla Biało-Czerwonych, gdyż już w 2. minucie, prowadzenie Estończykom dał Kirill Lodeikin, wykorzystując zagranie od Artemiya Alexandrova. Nasi chłopcy zdołali się jednak szybko otrząsnąć i po golach Jakuba Lewandowskiego i Karola Bilasa zakończyli pierwszą tercję, prowadząc - 2:1. Drugą odsłonę, w takim samym stosunku, wygrali nasi rywale i na tablicy wyników widniał remis - 3:3. Do obu bramek trafiali kolejno - Kristjan Kombe, Damian Tyczyński oraz Rasmus Kiik. Ostatnia część należała jednak do Polaków. Bardzo szybko, ponowne prowadzenie dał nam Krzysztof Wałęga, a w samej końcówce dzieła dokończyli Sebastian Brynkus i Kacper Gruzla.

Polacy nie mają już szans na awans do wyższej dywizji, ale spadek też im nie grozi. Jutro zagrają ostatni mecz, a ich przeciwnikami będą Francuzi.