Narciarstwo dowolne - PŚ: norweskie triumfy w big air

• Data publikacji: 14.12.2019, 12:19

Świetnie spisali się reprezentanci Norwegii w kolejnych zawodach Pucharu Świata w narciarskim Big air. Wśród kobiet najlepsza okazała się Johanne Killi, a w gronie mężczyzn Birk Ruud. Biało - czerwoni nie startowali.

Pekińskie zawody pierwotnie miały się odbyć w dniach 30 listopada, ale zostały przeniesione na drugi pełny weekend grudnia. Bardzo wyraźne zwycięstwo odniosła wyżej wspomniana Killi. Reprezentantka Norwegii uzyskała 190,25 pkt i o niespełna 25 pkt wyprzedziła Giulia Tanno ze Szwajcarii. Na najniższym stopniu podium stanęła Włoszka Silvia Bertagna.

Bardzo wyrównana walka trwała o triumf w rywalizacji mężczyzn. Zwycięzca zawodów, czyli Birk Ruud pokonał drugiego Teal Harle z Kanady zaledwie o 0,25 pkt. Nieco większą stratę do wymienionej dwójki miał trzeci Szwed Jesper Tjader.