Narciarstwo alpejskie - PŚ: premierowy slalom równoległy dla Vlhovej

• Dodał: Marcin Zagól
  • Data publikacji: 15.12.2019, 14:21

Słowaczka Petra Vlhova zwyciężyła w slalomie równoległym rozgrywanym dzisiaj w szwajcarskim Sankt Moritz. To jej pierwsze zwycięstwo w zawodach Pucharu Świata w tym sezonie. Podium uzupełniły Szwedka Anna Swenn-Larsson oraz Austriaczka Franziska Gritsch.

Pod nieobecność amerykańskiej gwiazdy, Mikaeli Shiffrin, Petra Vlhova była jedną z głównych faworytek dzisiejszych zawodów. 24-latka potwierdziła to, wygrywając kwalifikacje, a następnie przechodząc przez kolejne etapy fazy pucharowej bez większych problemów. W wielkim finale zwyciężyła o zaledwie 0,02 sekundy z Anną Swenn-Larsson, notując 10. pucharowe zwycięstwo w karierze. Na 3. miejscu uplasowała się Franziska Gritsch, która w małym finale pokonała Słowenkę Metę Hrovat o 0,12 sekundy. Dla Austriaczki jest to pierwsze podium w karierze, a dotychczas jej największym sukcesem było 7. miejsce uzyskane w slalomie gigancie w Soelden w tym sezonie.