Bobsleje - PE: ostatnie miejsce Polek

• Data publikacji: 15.12.2019, 14:17

Sylwia Smolarek i Julia Słupecka zajęły 16. miejsce w zawodach Pucharu Europy bobslejowych dwójek w Winterbergu.

Nasze młode zawodniczki, zdobywające pierwsze doświadczenia na międzynarodowej arenie w obu przejazdach uzyskiwały czas w granicach 1:01, co było wynikiem słabszym od najlepszych  o ponad 2.5 sekundy. W efekcie do triumfatorek z Niemiec straciły ponad 5 sekund i zajęły ostatnie, 16. miejsce. Jak na pierwsze starty strata nie jest wielka i w kolejnych występach z całą pewnością będzie malała.

Na dwóch pierwszych pozycjach uplasowały się osady niemieckie - wygrały Anna Koehler i Tamara Seer przed Laurą Nolte i Viktorią Doenicke. Na najniższym stopniu podium stanęły Rumunki - Andreea Grecu i Ioana Gheorghe.