Narciarstwo dowolne - PŚ: dominacja Laffont, Kingsbury znów wygrywa

• Data publikacji: 15.12.2019, 11:23

Perrine Laffont z Francji oraz Mikael Kingsbury z Kanady wygrali w chińskim Thaiwoo zawody narciarskiego Pucharu Świata w jeździe po muldach podwójnych.

Dla Perrine Laffont było to trzecie zwycięstwo w tym sezonie, co czyni ją niepokonaną. W 1/8 finału, znakomita Francuzka pokonała Koreankę Jee-Won Seo, później Chloe Dufour-Lapointe z Kanady, a w półfinale Japonkę Kisare Sumiyoshi. W wielkim finale, Laffont miała nieco ułatwione zadanie, gdyż Jaelin Kauf nie ukończyła tego przejazdu.

W rywalizacji mężczyzn zwyciężył zaś Mikael Kingsbury z Kanady. Na swojej drodze do wielkiego finału "Król" pokonywał kolejno - Jesse'a Andringe z USA, swojego rodaka Laurenta Dumaisa, a także Brytyjczyka Thomasa Gerkena Schofielda. W finale okazał się lepszy od Francuza Benjamina Caveta.

W klasyfikacji generalnej również prowadzą niedzielni triumfatorzy - Perrine Laffont (300 pkt.) i Mikael Kingsbury (280 pkt.).