Skeleton - PE: Polyvach w trzeciej dziesiątce

• Data publikacji: 14.12.2019, 13:52

Vladyslav Polyvach zajął 23. miejsce w kolejnych zawodach Pucharu Europy w skeletonie. Zawody rozegrano w Koenigssee.

Na starcie stanęło aż 41 skeletonistów z całego świata, wśród nich tak egzotyczni zawodnicy jak Gambijczyk Amadou Krubally, czy Gregory Martin z RPA. Polski młody skeletonista w tej bardzo licznej stawce spisał się na miarę swoich możliwości. W pierwszym ślizgu osiągnął 23. czas, tracąc do 20 miejsca, dającego prawo do ponownego przejazdu toru, stracił pół sekundy, a do lidera po pierwszym przejeździe, Łotysza Kristsa Netlausa 1.59 sek.

Zawody ostatecznie wygrał Felix Seibel. Niemiec miał najszybszy drugi przejazd i minimalnie wyprzedził swojego rodaka Luksa Nydeggera. Netlaus zepchnięty został na miejsce trzecie. W czołówce było jeszcze dwóch Niemców. Jutro czeka nas potórka dzisiejszych zawodów w Koenigssee.