Bobsleje - PE: Smolarek i Słupecka na 15. miejscu

• Data publikacji: 14.12.2019, 13:38

Sylwia Smolarek i Julia Słupecka w swoim drugim starcie w Pucharze Europy zajęły 15. miejsce. Zawody rozegrano w Winterbergu.

Na niemieckim torze miały wystąpić dwie polskie dwójki, ale ostatecznie Linda Weiszewski i Aleksandra Byczkowska nie przystąpiły rywalizacji. Smolarek i Słupecka w pierwszym ślizgu zajęły 16. miejsce, wyprzedzając osadę rumuńską. W drugim także zajęły przedostatnie miejsce, ale wywrotka dwójki włoskiej przesunęła je na miejsce 15. Strata do triumfatorek w łącznym czasie dwóch ślizgów wyniosła 6 sekund. Oczywiście wynik nie powala, ale trzeba pamiętać, że to dopiero drugi międzynarodowy start dziewczyn, na lepsze wyniki przyjdzie jeszcze poczekać.

Zawody zdominowały Niemki. Najszybsze były Laura Nolte i Deborah Levi, które minimalnie wyprzedziły Annę Koehler i Tamarę Seer. Na najniższym stopniu podium stanęły Rumunki Andrea Grecu i Ioana Gheorghe.