Saneczkarstwo – PŚ: Rosjanie triumfują w Whistler

• Dodał: Igor Wasilewski
  • Data publikacji: 14.12.2019, 10:11

Roman Repilov oraz Tatyana Ivanova wygrali konkursy indywidualne podczas pierwszego dnia zawodów Pucharu Świata na olimpijskim torze w Whistler. Dla obojga było to drugie zwycięstwo w sezonie, zwiększające szanse na triumf w klasyfikacji generalnej.

Po piątkowych zawodach liderem takiej klasyfikacji jest Repilov, który powtórzył swój wyczyn ze sprinterskiej rywalizacji w Lake Placid. Rosjanin po pierwszym przejeździe ustępował co prawda Johannesowi Ludwigowi, ale w drugim skorzystał z błędów Niemca i sięgnął po złoto, wyprzedzając innego z naszych zachodnich sąsiadów – Felixa Locha. Podium uzupełnił Włoch Dominik Fischnaller, który zaliczył spory awans z siódmego miejsca.

Zgodnie z oczekiwaniami, na 22. lokacie uplasował się Mateusz Sochowicz. Polak, miał jednak nie lada szansę nawet na „pierwszą 15”, jednak w drugim ślizgu zaliczył kilka prostych błędów i spadł z 16. lokaty. Okazji na zaprezentowanie się na jednym z najszybszych, jeżeli nie najszybszym, torze w pucharowym kalendarzu nie dostał Kacper Tarnawski. Polak w czwartkowym Pucharze Narodów zajął 18. pozycję, ostatnią, która nie dawała awansu do konkursu głównego.

Awans do piątkowej rywalizacji uzyskała natomiast Klaudia Domaradzka. Polka po zakończeniu pierwszego przejazdu nie kryła swojego niezadowolenia z błędu na ostatniej prostej. W drugim, mimo braku tak widocznych potknięć, zaprezentowała się nieco gorzej i musiała pogodzić się ostatecznie z 25. pozycją.

Szczyt należał tym razem do zwyciężczyni z Igls – Tatyany Ivanovej. Rosjanka notowała najlepsze czasu w obu ślizgach i wyprzedziła o prawie 0,2 sekundy drugą Annę Berreiter. Trzecią pozycję zajęła koleżanka Ivanowej z kadry – Viktoriia Demchenko.