Badminton: już bez Polaków w Italian International

• Data publikacji: 13.12.2019, 21:12

Już w pierwszym dniu badmintonowego Italian International wszyscy reprezentanci Polski odpadli z turnieju. Jedyna wygrana stała się udziałem naszego miksta.

Paweł Śmiłowski i Magdalena Świerczyńska pokonali w pierwszej rundzie duński duet Rasmus Espersen i Christine Busch. Był to niesamowicie wyrównany mecz, w którym o zwycięstwie decydowały detale i pojedyncze błędy. W pierwszym secie minimalnie lepsi byli rywale. W drugiej obie pary zdobywały punkty seriami, ale Polakom udało się zachować niewielką przewagę. W deciderze toczyła się gra punkt za punkt, ale jako pierwsi lotkę meczową mieli Duńczycy, było to przy stanie 20:16. Paweł i Magda nie tylko obronili cztery lotki meczowe, ale zdobyli kolejne dwa punkty i awans do drugiej rundy. Tu już tak dobrze nie było. Rozstawieni z ósemką Anglicy Gregory Mairs i Victoria Williams okazali się lepsi. Jeszcze w pierwszym secie gra była wyrównana, zakończyła się niewielką stratą naszej pary, ale w drugim wyższość Anglików byłą dość wyraźna.

Dobrze mecz z Duńczykami Mikkelem Stoffersenem i Madsem Vestergaardem zaczęli Jan Rudziński i Paweł Pietryja. Pierwszego seta po dobrej grze wygrali  do 18. O drugiej partii nasz duet zapewne chciałby jak najszybciej zapomnieć. Zdobytych osiem punktów, mnóstwo własnych błędów - to wszystko złożyło się na gładką przegraną. O wyniku trzeciej partii zadecydował okres zaraz po zmianie stron, kiedy Duńczycy wygrali sześć wymian z rzędu. Tego nie udało się już Pawłowi i Janowi odrobić.

Bladow wypadły deble kobiece. Wiktoria Adamek i Magdalena Świerczyńska przegrały w dwóch setach z Angielkami Fee Teng Liew i Lizzie Tolman. Aleksandra Goszczyńska i Karolina Szubert zostały dosłownie zmiecione z kortu przez inną parę angielską, rozstawione z siódemką Jenny Moore i Victorię Williams.