Skoki na trampolinie: Filip Szczepański szósty w skokach na ścieżce

• Data publikacji: 13.12.2019, 14:28

W Tokio odbyły się 27. Mistrzostwa Świata w skokach na trampolinie wśród gimnastyków w czterech grupach wiekowych. W zawodach z cyklu Age Group zawodnicy z całego świata walczyli o medale w skokach na trampolinie, w synchronicznych skokach, skokach na ścieżce, a także w skokach na podwójnej mini trampolinie. W Mistrzostwach Świata udział brali także reprezentanci Polski. Wśród finalistów w skokach na ścieżce znalazł się Filip Szczepański, który uplasował się na szóstej pozycji.

Młodzi gimnastycy z całego świata w miniony weekend rywalizowali o medale 27. Mistrzostw Świata w skokach na trampolinie w czterech grupach wiekowych. W zawodach brali udział także reprezentanci Polski, jako jedyny awans do finału skoków na ścieżce uzyskał Filip Szczepański. Występujący w grupie wiekowej 11-12 lat na etapie kwalifikacji zajął wysokie piąte miejsce z wynikiem 61.400 pkt. Ostatecznie w finale Polak uplasował się na szóstej pozycji z notą 30.600. Warto przypomnieć, że przed rokiem reprezentant Polski w finale zajmował ostatnie, ósme miejsce. W tej konkurencji udział brał także Jan Czernek, który na etapie kwalifikacji zajął 14. miejsce z wynikiem 58.200. Złoto powędrowało do reprezentanta Azerbejdżanu, który już na półmetku rywalizacji okazał być się najlepszy. Aleksey Karatashov w finale zdobył 31.500 pkt. W skokach na ścieżce w grupie wiekowej 15-16 lat zobaczyć można było również Oliwiera Kozłowskiego, który uplasował się na ostatniej, 23. pozycji. Także wśród młodych gimnastyczek pojawiły się reprezentantki Polski. W grupie wiekowej 11-12 lat Amelia Dessauer zajęła 19. miejsce z wynikiem 52.000, z kolei w grupie wiekowej 17-21 lat swoje skoki na ścieżce zaprezentowała Oliwia Sierzchała, która uplasowała się na 21. miejscu z notą 59.100.

W synchronicznych skokach na trampolinie zobaczyć mogliśmy Marcela Prociaka oraz Szymona Króla występujących w grupie wiekowej 13-14 lat. Młodzi zawodnicy na etapie kwalifikacji uplasowali się na 16. miejscu z wynikiem 25.240 pkt. Z kolei Mateusz Drobiński oraz Kacper Rempalski w grupie wiekowej 15-16 lat zajęli ostatnie, 28. miejsce z wynikiem zaledwie 5.290. Niestety żaden z duetów nie uzyskał awansu do finału w skokach synchronicznych.

Rywalizacja w skokach na trampolinie również nie była szczęśliwa dla naszych reprezentantów. Żaden z nich niestety nie awansował do finału zawodów. W grupie wiekowej 11-12 lat Dawid Popiel uplasował się na 32. miejscu z wynikiem 72.215 pkt. Kolejno w grupie wiekowej 13-14 lat Marcel Prociak zajął 18. miejsce (93.975), Szymon Król 29. pozycję (90.180), najdalsze miejsce zajął Marcel Sowula, bowiem 42. pozycję (86.900). Tutaj najlepszy okazał być się reprezentant Portugalii Gabriel Albuquerque, który wywalczył złoty medal (55.220). W tej samej grupie wiekowej, lecz wśród gimnastyczek w skokach na trampolinie udział brała Matylda Nowaczyk, która także zajęła odległe 60. miejsce z wynikiem 51.800. Z kolei w grupie wiekowej 15-16 lat swoje skoki na trampolinie zaprezentowali Mateusz Drobiński oraz Kacper Rempalski. Zajmując kolejno 43. miejsce z wynikiem 87.110 oraz 72. pozycję z notą 48.675. W tej kategorii wiekowej triumfował Białorusin Sebastsyan Stankevich z wynikiem 57.020.

W skokach na podwójnej mini-trampolinie nie brali udziału polscy zawodnicy.

27. Mistrzostwa Świata w Tokio trwały od 5. do 8. grudnia.