Łyżwiarstwo szybkie - PŚ: sprinterki tuż za podium

• Dodał: Mateusz Górecki
  • Data publikacji: 13.12.2019, 11:58

Czwarte miejsce drużyny sprinterek to najlepszy wynik polskich panczenistów w pierwszym dniu Pucharu Świata w Nagano. Trzecia w grupie B na 500 metrów była Kaja Ziomek.

Polki tydzień temu w Nur-Sułtanie stanęły na najniższym stopniu podium. Tym razem Karolinę Bosiek w drużynie zastąpiła Natalia Czerwonka. Biało-czerwone uzyskały ostatecznie czwarty wynik, o zaledwie 0,13 sekundy przegrywając trzecie miejsce z Japonkami. Triumfowały Holenderki przed Rosjankami.

Słabo w tej samej konkurencji spisali się panowie. Piotr Michalski, Artur Nogal i Damian Żurek z czasem 1:23,28 zajęli dopiero jedenastą pozycję. Wygrała Rosja, przed Japonią i Kanadą.

Pozytywny występ w grupie B na 500 metrów zanotowała Kaja Ziomek. Wynik 38,658 dał jej trzecie miejsce i występ w grupie A w kolejnych pucharowych zawodach. W grupie A ostatnie, 20. miejsce zajęła Andżelika Wójcik (39,066). Wygrała Japonka Nao Kodaira (37,496).

Wszyscy Polacy startujący na 500 metrów w grupie B zdobyli pucharowe punkty. Najlepiej spisał się Artur Nogal, który był szósty (35,448). Ósme miejsce zajął Piotr Michalski (35, 572), siedemnasty był Damian Żurek (35,814), a dwudziesty Artur Waś (35,934). Grupę. A wygrał Japończyk Yuma Murakami z rekordem toru 34,672.

Nieźle w biegu masowym spisał się Artur Janicki. Polak w półfinale był drugi, a w finale zdobył trzy punkty na lotnym finiszu i uplasował się ostatecznie na dziewiątym miejscu. Piętnaste miejsce w tej konkurencji wywalczył Marcin Bachanek. Najlepszy okazał się Jordan Belchos z Kanady.

W rywalizacji kobiet Karolina Bosiek była 16., a Karolina Gąsecka 22. Z triumfu cieszyła się Kanadyjka Ivanie Blondin.