Badminton: bez sukcesów w eliminacjach Italian International

• Data publikacji: 12.12.2019, 20:45

Tradycyjnie na koniec roku w Mediolanie z udziałem Polaków rozgrywany jest turniej Italian International. Dzisiejsze eliminacje zakończyły się bez polskiego sukcesu.

Największe nadzieje co do udanych eliminacji wiązaliśmy z Wiktorią Dąbczyńską Nasza najlepsza singlistka, rozstawiona z ósemką w pierwszej rundzie pokonała w trzech setach Bułgarkę Marię Delchevą. W decydującej rundzie trafiła na bardzo utalentowaną Dunkę, wicemistrzynię Europy w tej kategorii wiekowej, Amalie Schulz. Niestety rywalka dominowała na korcie, w obu setach prowadziłą od pierwszej do ostatniej wymiany, niekiedy punkty zdobywając seriami. W ten sposób zamknęła drodę Wiktorii do turnieju głównego.

Bliscy awansu byli też Robert Cybulski i Wiktoria Adamek. W pierwszej rundzie nasz mikst wyeliminował Duńczyków Madsa Vestergaarda i Natasję Anthonisen po wyrównanym, trzysetowym boju. W meczu o awans rywalami byli także Duńczycy - Emil Lauritzen i Emilie Furbo. To także był wyrównany mecz. W pierwszym secie wynik oscylował wokół remisu do stanu po 13, potem seria Duńczyków dała im przewagę 17:13, którą obronili w końcówce. W drugiej partii Polacy mieli nawet lotkę setową przy stanie 20:19, ale kolejne trzy wymiany przegrali i odpadli z turnieju.

Nie pograli sobie Karolina Szubert i Paweł Pietryja. W pierwszym meczu dość wyraźnie przegrali ze Szwedami Melkerem Z-Bexellem i Yildą Sjoo. Karolina Władzińska nie dała natomiast rady Holenderce Gayle Mahulette.

Jutro w turnieju głównym zobaczymy cztery polskie pary: Pawła Śmiłowskiego z Magdaleną Świerczyńską, Wiktorię Adamek ze Świerczyńską, Aleksandrę Goszczyńską z Karoliną Szubert i Pawła Pietryję z Janem Rudzińskim.