Hokej - MŚ U20: Polacy rozgromili Włochów

• Data publikacji: 12.12.2019, 14:23

W Kijowie rozpoczęły się mistrzostwa świata do lat 20 w hokeju na lodzie dywizji 1B. W pierwszym meczu Polacy rozgromili Włochów 15:3.

Spotkanie Polaków z Włochami zainaugurowało mistrzostwa świata w Pałacu Zimowym w Kijowie. Reprezentanci Polski chcieli zrewanżować się za porażkę z Italią na poprzednim turnieju, która w dużym stopniu przyczyniło się do tego, że nasi hokeiści nie awansowali do dywizji 1A. Polacy nie mogli sobie wymarzyć lepszego otwarcia turnieju. W 8. minucie gry wynik otworzył Jakub Lewandowski. W kolejnych minutach do bramki rywali trafili Sebastian Brynkus i Maciej Witan. Pod koniec tercji bramkę dającą Włochom nadzieję na odwrócenie losów meczu zdobył Maximilian Soelva.

Tuż po rozpoczęciu drugiej odsłony gry dla Włochów trafił Stephan Deluca. Dalsza część tercji należała do polskich hokeistów, którzy po 40 minutach prowadzili 11:2. Bramki zdobyli kolejno: Konrad Filipek, Kamil Walęga, Igor Smal, Szymon Bienek, Kacper Gruzla, Brynkus, ponownie Filipek i Lewandowski. W ostatniej tercji Polacy dorzucili następne 4 gole, jedno autorstwa Jakuba Blanika oraz aż trzy Kamila Walęgi. Trafienia te poprzedziła bramka Alexa Grossrubatschera. Mecz zakończył się efektownym wynikiem 15:3.

Polskich hokeistów czeka jeszcze 5 spotkań. Polacy zagrają z Ukrainą (14 grudnia), Węgrami (15 grudnia), Estonią (17 grudnia) i Francją (18 grudnia). Decydujące o awansie do dywizji 1A może być ostatnie starcie, gdyż Francuzi w poprzednim roku zaliczyli spadek.

Polska - Włochy 15:3 (3:1, 8:1, 4:1)