Piłka ręczna - MŚ: Norweżki jedną nogą w półfinale

• Dodał: P K
  • Data publikacji: 09.12.2019, 19:20

Norwegia, Dania i Serbia - te zespoły odniosły zwycięstwa w przed ostatniej serii gier drugiej fazy grupowej MŚ w piłce ręcznej kobiet w grupie I. Nadal nie znamy jednak żadnej drużyny, która na pewno wystąpi w półfinałach, choć bardzo blisko tego są Norweżki. Pewne jest jednak to, że szansę na medale straciły ich dzisiejsze "ofiary", czyli Koreanki.

W meczu Koreanek z Norweżkami tyko pierwszy kwadrans był wyrównany. Zespół z Azji dwukrotnie prowadził dwoma bramkami, ale od wyniku 5:5 to faworytki pokazały, że zabawy nie będzie. Norweżki szybko wyszły na prowadzenie 10:5, a do końca pierwszej poowy tylko systematycznie je powiększały, schodząc na przerwę z wynikiem 20:10. W drugiej części gry emocji więc już wielkich być nie mogło, a zespół ze Skandynawii spokojnie kontrolował mecz, ostatecznie wygrywając 36:25.

Zwycięstwo odniosły także Dunki, które dosyć niespodziewanie pokonały Holenderki. Pomarańczowe już dziś mogły bardzo przybliżyć się do półfinału, ale musiały pokonać Dunki. Jednak tak się nie stało, a to teoretycznie skazywane na porażkę zawodniczki kontrolowały mecz przez praktycznie całe 60 minut, wygrywając 27:24.

Dosyć podobną sytuację mieliśmy w meczu Serbek z Niemkami. Dla pierwszych był to mecz ostatniej szansy, a dla drugich mecz o półfinał i tutaj również teoretycznie słabsza drużyna sprawiła psikusa faworytkom. Jednak  tym przypadku sytuacja na placu gry zmieniała się praktycznie z minuty na minutę (szczególnie w drugiej połowie), a bliżej zwycięstwa były raz jedne, raz drugie. W końcowym rozrachunku to Serbki zdobyły jedną bramkę więcej i wygrały 29:28, zachowując szansę na półfinał.

Aktualnie w tabeli grupy I prowadzą Norweżki ( 6 pkt), przed Niemkami (5 pkt), Holenderkami (4 pkt), Serbkami (4 pkt), Dunkami (3 pkt) i Koreankami (2 pkt). W ostatniej serii gier Norwegia zagra z Niemcami, Korea z Holandią, a Dania z Serbią. Co musi się zatem stać, aby poszczególnie drużyny awanowały do półfinału? Sprawdźmy to: