Skeleton - PŚ: niemieckie otwarcie

• Data publikacji: 08.12.2019, 21:11

Niemcy Jacqueline Loelling i Axel Jungk wygrali inauguracyjne zawody Pucharu Świata w skeletonie, które odbyły się w Lake Placid.

Zwycięstwo Niemki to żadna sensacja, przecież to zawodniczka, która od czterech lat regularnie staje na podium najważniejszych zawodów, w tym igrzysk olimpijskich. Loelleing w Lake Placid uzyskała najlepsze czasy obu przejazdów, w łącznej klasyfikacji wyprzedzając Janine Flock z Austrii o 0.24 sek oraz swoją reprezentacyjną koleżankę Tinę Hermann o 0.71 sek. Tuż za podium uplasowały się Kanadyjka Mirela Rahneva i Rosjanka Elena Nikitina. Największą niespodziankę sprawiła Czeszka Anna Fernstaedtova, zajmując bardzo wysokie, siódme miejsce.

Wyniki TUTAJ

Jungk to bardzo dobry i doświadczony zawodnik, ale medali ze złota w Pucharze Świata nie miał dotąd zbyt wiele, wygrana na olimpijskim torze jest więc jednym z jego większych sukcesów w karierze. Niemiec minimalnie, o 01.2 sek wyprzedził żywą legendę skeletonu, Łotysza Martinsa Dukursa. Na podium zmieścił się Alexander Trietiakow. Przypomnijmy, że Rosjanin jest bohaterem afery dopingowej związanej z igrzyskami w Soczi. Co prawda jego apelacja została uwzględniona i zawodnik został oczyszczony z zarzutów, niemniej pewien przykry zapaszek wokół niego się unosi. Poza podium kolejna dwójka Niemców - Alexander Gassner i Felix Keisinger.

W Winterbergu odbyły się zawody Pucharu Interkontynentalnego. Vladyslav Polyvach zajął w nich 21. miejsce wśród 23 startujących.