Łyżwiarstwo szybkie - PŚ: 12. miejsce Czerwonki

• Data publikacji: 08.12.2019, 19:17

Na zakończenie zawodów Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim w kazachskim Nursułtanie najlepszym wynikiem wśród biało - czerwonych było 12. miejsce Natalii Czerwonki na dystansie 1500 m. Bohaterką dnia została Ivanie Blondin z Kanady.

1500 m kobiet

Na starcie grupy A mieliśmy dwie Polki: Natalię Czerwonkę oraz Karolinę Bosiek, która po świetnym występie w Tomaszowie Mazowieckim wróciła do elity. Lepiej spisała się ta pierwsza z wymienionych. Czerwonka z czasem 1:58.617 zajęła 12. miejsce. Bosiek uzyskała z kolei dopiero 19. rezultat, co może oznaczać spadek z elity w kolejnych zawodach PŚ. Bardzo dużą niespodziankę sprawiła Kanadyjka Ivanie Blondin, która zwyciężyła z rekordem toru 1:55.599, Reprezentantka Kraju Klonowego Liścia pozostawiła za swoimi plecami znakomite: Holenderkę Irene Wust i Brittany Bowe. Z kronikarskiego obowiązku należy dodać, że 15. pozycję w grupie B zajęła Karolina Gąsecka. Jej czas to 2:02.262.

1500 m mężczyzn

W elicie panów na tym dystansie nie mieliśmy niestety swoich przedstawicieli, jednak to nie oznacza, że nie było ciekawie. Zwycięzcą okazał się 20-letni Chińczyk Zhongyan Ning, który sprawił nie lada niespodziankę, w pokonanym polu pozostawiając trzech Holendrów. Na kolejnych miejscach uplasowali się bowiem: Patrick Roest, Kjeld Nuis i Thomas Krol. W grupie B obserwowaliśmy występy aż czterech biało - czerwonych. Najlepiej spisał się Adrian Wielgat, zajmując 9. miejsce. Dokładnie 9 pozycji dalej uplasował się Marcin Bachanek. W trzeciej dziesiątce sklasyfikowani zostali Mateusz Owczarek (22. lokata) oraz Sebastian Kłosiński (23. miejsce).

Grupa A:

1. Zhongyan Ning  (CHN) 1:44.918 (rekord toru)

Wyścigi drużynowe kobiet i mężczyzn

Na zakończenie zmagań w Nursułtanie rozegrano biegi drużynowe kobiet i mężczyzn. Niestety słabo spisały się oba nasze drużyny. Wyraźnie dało się odczuć, że wpływ na dyspozycję Polek, jadących w składzie:

Nasi reprezentanci (w wyścigu mężczyzn podobnie jak w Tomaszowie Mazowieckim, rywalizowali w grupie B. Zajęli w niej czwarte miejsce. Zwyciężyli Nowozelandczycy. W grupie A rywalizację zdominowali Włosi, którzy wyprzedzili Kanadę i Rosję.

1. Włochy 3:46.317
  2. Kanada 3:47.661
  3. Rosja 3:48.260