Narciarstwo alpejskie - PŚ: Rebensburg najlepsza w gigancie

• Data publikacji: 08.12.2019, 22:09

Niemka Viktoria Rebensburg wygrała w kanadyjskim Lake Louise supergigant, który odbył się w ramach alpejskiego Pucharu Świata. Czas, w którym pokonała całą trasę, wyniósł dokładnie - 1:20.00.

Niemiecka alpejka Viktoria Rebensburg zwyciężyła w Lake Louise w supergigancie. Drugie miejsce, ze stratą - 0.35 s., zajęła Włoszka Nicol Delago. Skład podium uzupełniła zaś reprezentantka Szwajcarii Corinne Suter, tracąc do triumfatorki - 0.42 s.

Kolejne trzy miejsca przypadły koalicji austriackiej - Stephanie Venier, Mirjam Puchner oraz Tamarze Tippler. W czołowej dziesiątce znalazła się jeszcze jedna Austriaczka - Nicole Schmidhofer, która była ósma.

Aż dziewięć zawodniczek nie ukończyło swojego przejazdu, w tym najbardziej znana Sofia Goggia z Włoch.