Pływanie - ME: udane ostatnie eliminacje

• Data publikacji: 08.12.2019, 13:00

Za nami ostatnia sesja eliminacyjna pływackich Mistrzostw Europy na krótkim basenie w Glasgow. Z awansu do półfinałów cieszyli się - Kornelia Fiedkiewicz i Katarzyna Wasick (50 metrów dowolnym), Kacper Stokowski (50 metrów grzbietem), a do finału sztafeta żeńska 4x50 metrów stylem zmiennym.

Ostatni dzień na pływalni w Glasgow rozpoczął się dla polskich pływaków bardzo dobrze. Na sprinterskim dystansie 50 metrów stylem dowolnym, awans do półfinału wywalczyły Kornelia Fiedkiewicz i Katarzyna Wasick. Pierwsza z nich uzyskała rezultat - 24.76, zaś druga była nieco szybsza - 24.30.

Również na 50 metrów, ale grzbietem, świetnie spisał się Kacper Stokowski. Polak przepłynął ten dystans w czasie - 23.48, zajmując ostatecznie piąte miejsce, zameldował się w półfinale. Sztuka ta, nie udała się niestety Jakubowi Skierce, który zajął dopiero 37. miejsce - 24.43.

W finale zaś, popłynie sztafeta kobiet 4x50 metrów stylem zmiennym. Polki, w składzie - Alicja Tchórz, Dominika Sztandera, Kornelia Fiedkiewicz, Katarzyna Wasick zajęły ostatecznie czwartą pozycję - 1:47.17, ustępując jedynie Rosjankom, Włoszkom oraz Brytyjkom.

Z dalszej rywalizacji odpadli niestety - Michał Poprawa (200 m, motylkiem), Klaudia Tarasiewicz (400 m, dowolnym) oraz sztafeta męska 4x50 metrów stylem zmiennym.