Short track - PŚ: upadek i stracona szansa Natalii Maliszewskiej

• Data publikacji: 08.12.2019, 11:22

Natalia Maliszewska nie zdobyła w Szanghaju medalu zawodów Pucharu Świata na dystansie 500 metrów. W finale drugich zawodów polska łyżwiarka zaliczyła upadek i zajęła 5. miejsce.

Natalia Maliszewska nie będzie dobrze wspominać pucharowej rywalizacji w Szanghaju. Wczoraj w półfinale pierwszych zawodów na 500 metrów otrzymała karę. Dzisiaj awansowała do finału, ale nie stanęła na podium. Maliszewska pewnie wygrała wyścig ćwierćfinałowy i awansowała do finału. W tym samym ćwierćfinale jechała jej siostra Patrycja, która zajęła ostatnie, 5. miejsce. Gabriela Topolska odpadła w repasażu.

W półfinale Natalia Maliszewska ponownie była najszybsza i bez większych przeszkód weszła do finału. W decydującym wyścigu reprezentantka Polski na samym początku objęła prowadzenie i jechała po zwycięstwo. Niestety, naciskana przez rywalki na ostatnim wirażu zanotowała upadek i przyjechała na metę na ostatnim, 5. miejscu. Wygrała Kexin Fan. Chinka próbowała wyprzedzić Polkę na ostatnim zakręcie. Medale zdobyły także Yara van Kerkhof i Chunyu Qu.

Również na 500 metrów, ale wśród mężczyzn Łukasz Kuczyński i Mateusz Krzemiński odpadli w repasażu ćwierćfinałów. Zwycięzcą zawodów został Węgier Shaolin Sandor Liu. Na 1000 metrów kobiet Nicole Mazur odpadła w repasażu do półfinałów. W finale najlepsza była Holenderka Suzanne Schulting. Wśród panów Paweł Adamski pożegnał się z rywalizacją na etapie repasażów do ćwierćfinałów. Wygrał Chińczyk Tianyu Han.