Snowboard - PŚ: Kwiatkowski na 12. miejscu

• Data publikacji: 08.12.2019, 11:02

W Bannoye rozegrano pierwsze w sezonie zawody Pucharu Świata w snowboardowym slalomie gigancie równoległym. Najlepiej z Polaków zaprezentował się Oskar Kwiatkowski, który był 12.

We wczorajszym slalomie równoległym do finałów awansowała Aleksandra Król. Dzisiaj w gigancie. awans wywalczył Oskar Kwiatkowski. W kwalifikacjach reprezentant Polski zajął 6. miejsce. Michał Nowaczyk był 52. i odpadł z zawodów. W 1/8 finału Kwiatkowski zmierzył się z Alexandrem Payerem. Austriak od samego początku uzyskał przewagę. Polak zbliżał się do rywala, ale ostatecznie przegrał zaledwie o 5 setnych sekundy. Oskar Kwiatkowski został sklasyfikowany na 12. miejscu. W finale przez dużą część trasy samotnie po zwycięstwo jechał Roland Fischnaller, bo Mirko Felicetti wypadł z trasy. W drodze do triumfu doświadczony Fischnaller pokonał kolejno: Sebastiana Kislingera, Edwina Corattiego i Benjamina Karla. Ostatni z nich sięgnął po 3. miejsce. W rywalizacji o miejsce na najniższym stopniu podium Radosław Jankow nie ukończył przejazdu.

Aleksandra Król odpadła z kwalifikacjach, zajmując 30. miejsce. W finale Ramona Hofmeister wygrała z Ladiną Jenny. Podium uzupełniła Claudia Riegler.