Narciarstwo alpejskie - PŚ: Feuz najlepszym z orłów
Georges Ménager/flickr

• Dodał: P K
  • Data publikacji: 07.12.2019, 22:31

Szwajcar Beat Feuz wygrał jeden z najważniejszych zjazdów w kalendarzu alpejskiego PŚ - zawody na trasie Birds of Prey. Feuz wyprzedził Johana Clareya i Vincenta Kriechmayra, którzy ex aequo zajęli drugą lokatę.

Trasa Birds of Prey w Beaver Creek to jedna z klasycznych tras narciarskich w kalendarzu PŚ. Szczególnie wrażenie robią tutaj skoki, które przyprawiają o zawroty głlowy kibiców obserwujących zawody w USA. I dziś Beat Feuz potwierdził, że na tej trasie czuje się bardzo dobrze. Szwajcar zdobył tu brązowy medal MŚ oraz wygrał rok temu w ramach Pucharu Świata, a dziś potwierdził, że na tej trasie czuje się jak ryba w wodzie. Feuz wyprzedzi wszystkich rywali o prawie pół sekundy, co jest całkiem dużą przewagą i można powiedzieć, że odniósł zdecydowane zwycięstwo.

Drugie miejsce przypadło dziś ex aequo dwóch zawodnikom - Francuzowi Johanowi Clareyowi oraz Austriakowi Vincentowi Kriechmayrowi, który do Feuza stracii 0,41 sek. Czołową piątkę zamknęli Hannes Reichelt oraz dość niespodziewanie najlepszy z Norwegów - Adrian Smiseth Sejersted, który okazał się lepszy od swoich bardziej utytułowanych kolegów - Aleksandra Aamodta Kilde i Kjetila Jansruda, którzy zajęi kolejno 7. i 9. miejsce.

W klayfikacji generalnej PŚ prowadzi Matthias Mayer (221 pkt) przed Vincentem Kriechmayrem (212 pkt) i Dominikiem Parisem (202 pkt)