Pływanie - ME: brąz Alicji Tchórz!

• Dodał: Adam Mroczek
  • Data publikacji: 07.12.2019, 19:50

Alicja Tchórz wywalczyła na krótkim basenie w Glasgow brązowy medal Mistrzostw Europy na sprinterskim dystansie 50 metrów stylem grzbietowym.

Nasza znakomita grzbiecistka, dwukrotnie się pojawiła tego popołudnia w basenie w Glasgow. Najpierw, z siódmym wynikiem - 26.56, przebrnęła przez półfinał, gdzie najszybsza była Holenderka Kira Toussaint. Później było jeszcze lepiej, ponieważ Polka zdobyła brązowy medal. Przepłynęła ten dystans w czasie - 26.16, przegrywając tylko ze wspomnianą już Toussaint oraz Francuzką Beryl Gastaldello.

O krok od medalu była też nasza mieszana sztafeta 4x50 metrów stylem dowolnym. Polacy, w składzie - Paweł Juraszek, Jakub Kraska, Kornelia Fiedkiewicz, Katarzyna Wasick zajęli czwarte miejsce. Lepsze okazały się sztafety - rosyjska, brytyjska i francuska.

Szósty w finale 50 metrów motylkiem był Marcin Cieślak. Polak uzyskał rezultat - 22.56, poprawiając się w stosunku do półfinału, gdzie był ósmy z wynikiem - 22.77.

Adam Mroczek

Wielki fan sportu, a na portalu jego szef. Człowiek od pływania, żużla, piłki nożnej, a także biegów narciarskich, snowboardu i narciarstwa dowolnego. Rodowity torunianin, a prywatnie zagorzały kibic Liverpoolu FC oraz Apatora Toruń. Miłośnik podróży po Polsce i świecie oraz smakosz piwa.