Biegi narciarskie - PŚ: triumf Bolshunova

• Data publikacji: 07.12.2019, 14:05

Rosjanin Alexander Bolshunov wygrał w norweskim Lillehammer bieg łączony na 30 kilometrów, wyprzedzając dwóch reprezentantów gospodarzy - Hansa Christera Holunda i Emila Iversena. Polacy w ten weekend nie startowali.

Alexander Bolshunov zwyciężył w sobotnie popołudnie w Lillehammer skiathlon, czyli bieg łączony na 30 kilometrów. Rosjanin pokonał tę trasę w czasie - 1:17:42.4, wyprzedzając nieznacznie norweską koalicję pościgową. Drugi ostatecznie finiszował Hans Christer Holund - +2.2, a trzeci Emil Iversen - +7.9. Na kolejnych pozycjach uplasowali się Johannes Hoesflot Klaebo, Martin Johnsrud Sundby i Sjur Roethe. Jednak od początku prowadził Klaebo, zaś Bolshunov stopniowo przebijał się z szóstej pozycji w górę klasyfikacji. Po zmianie stylu, Rosjanin wskoczył na podium, ale prowadził inny z gospodarzy - Iversen. Dopiero na ostatnich metrach wszystko się rozstrzygnęło. Warto zaznaczyć, że punkty zdobyli dziś zawodnicy z dość egzotycznych krajów jak na biegi narciarskie - Andorczyk - Ireneu Esteve Altimiras (24) oraz Hiszpan - Imanol Rojo (30).

1. Alexander Bolshunov - RUS - 1:17:42.4