Narciarstwo dowolne - PŚ: zwycięstwa Smith i Mahlera

• Data publikacji: 07.12.2019, 12:45

Fanny Smith oraz Kristofor Mahler zwyciężyli w drugim dniu ski crossowych zawodów narciarskiego Pucharu Świata, które odbywają się we francuskim Val Thorens.

Szwajcarka Fanny Smith wygrała drugie zawody PŚ w ski crossie, które odbywają się we francuskim Val Thorens. Znakomita zawodniczka tylko raz oglądała plecy rywalki - w półfinale przegrała z Sandrą Naeslund, ale w wielkim finale była już szybsza od wczorajszej triumfatorki oraz dwóch Kanadyjek - Courtney Hoffos i Indii Sherret.

Wśród panów zaś, najlepszy okazał się Kanadyjczyk Kristofor Mahler, który podobnie jak Smith tylko raz był drugi - w 1/8 finału finiszował za Szwajcarem Jonasem Lenherrem. W decydującym wyścigu wyprzedził Bastiena Midola, Joosa Berry'ego oraz Jeana Frederica Chapuisa.

Prowadzenie w klasyfikacji generalnej utrzymali Sandra Naeslund - 180 pkt., oraz Kevin Drury - 145 pkt.