Narciarstwo alpejskie – PŚ: premierowe zwycięstwo Odermatta

• Data publikacji: 06.12.2019, 22:30

Szwajcar Marco Odermatt po raz pierwszy w karierze stanął na najwyższym stopniu podium w zawodach Pucharu Świata. Multimedalista mistrzostw świata juniorów wygrał supergigant w Beaver Creek. Nieznacznie wyprzedził Aleksandra Aamodta Kilde i Matthiasa Mayera.

Marco Odermatt wygrał otwierający weekend zmagań w Beaver Creek supergigant z czasem 1:10,90. Minimalnie, bo o 0,1 sekundy, wyprzedził Norwega Aleksandra Aamodta Kilde, sięgając tym samym po swoje pierwsze pucharowe zwycięstwo. Jak dotąd jeden z najbardziej utalentowanych narciarzy świata dwukrotnie był w czołowej trójce. W ubiegłym sezonie był trzeci slalomach gigantach w Kranjskiej Gorze i Soldeu. Na najniższym stopniu podium stanął Austriak Matthias Mayer, który od zwycięzcy był wolniejszy od 0,14. Bezpośrednio za podium znalazł się Francuz Alexis Pinturault ze stratą 0,37 s.