Pływanie - ME: Mikołaj nie sprezentował medalu

• Data publikacji: 06.12.2019, 20:45

Mikołaj nie był zbyt hojny dla polskich pływaków i w to piątkowe popołudnie nie sprezentował im żadnego medalu. Najbliżej był Paweł Juraszek, który zajął czwarte miejsce w finale 50 metrów stylem dowolnym.

Zanim jednak Juraszek wystartował, to musiał się przebić przez półfinał, gdzie rywalizował również Konrad Czerniak. Paweł popłynął bardzo dobrze i uzyskał trzeci czas - 21.16, lecz Czerniakowi się już nie powiodło i był dopiero trzynasty - 21.46. W finale, Juraszek popłynął jeszcze szybciej, ale wynik - 20.97, wystarczył tylko do zajęcia miejsca tuż za podium. Zwyciężył zaś Vladimir Morozov, przed Laurentem Manaudou i Maksimem Lobanovskiim.

Bardzo dobrze spisała się też Alicja Tchórz w finale 100 metrów stylem zmiennym, zajmując w nim piątą pozycję - 59.12. Triumfowała oczywiście Katinka Hosszu, druga była reprezentantka Rosji - Maria Kameneva, a trzecia Finka - Jenna Laukkanen. Dla Węgierki było to drugie złoto, bo kilkadziesiąt minut wcześniej wygrała swój koronny dystans 200 metrów motylkiem, pokonując w nim Ilarię Bianchi oraz swoją rodaczkę Zsuzsannę Jakabos.

Zgodnie, bo na siódmych lokatach, finiszowały Katarzyna Wasick i Zuzanna Herasimowicz. Pierwsza z nich, w finale 100 metrów stylem dowolnym - 52.54, zaś druga w finale 200 metrów grzbietem - 2:06.82.

Bohaterem dnia, oprócz Katinki Hosszu, był z całą pewnością Grek Andreas Vazaios, który triumfował na dystansie 200 metrów stylem zmiennym. Jego rezultat - 1:50.85, stał się nowym rekordem Europy i mistrzostw.

Na sam koniec mieliśmy emocje związane ze startem żeńskich sztafet 4x50 metrów stylem dowolnym. Choć Polki zajęły w finale szóste miejsce - 1:36.90, to wypieków na twarzy dostarczyły Francuzki z Holenderkami, które finiszowały dokładnie w takim samym czasie, a także Dunki, które za sprawą Pernille Blume, wyrwały brąz Rosjankom.