Piłka ręczna - MŚ: kolejne zespoły z awansem

• Data publikacji: 05.12.2019, 14:50

Za nami kolejny dzień mistrzostw świata piłkarek ręcznych rozgrywanych w Japonii. Awans do drugiej fazy grupowej wywalczyły reprezentacje: Norwegii, Holandii, Rosji i Szwecji.

Holenderki odbudowują się po porażce ze Słowenkami i z meczu na mecz grają coraz lepiej. Spotkanie z Serbkami było bardzo istotne dla losów grupy A. Pomarańczowe szybko objęły prowadzenie 3:0, a potem powiększyły przewagę. Tuż przed przerwą prowadziły już 20:10. Druga połowa była kontrolą wyniku w wykonaniu reprezentantek Holandii. Ekipa z Niderlandów wygrała 36:23, a 8 bramek zdobyła Estavana Polman. Bez porażki w grupie A pozostają Norweżki. Drużyna ze Skandynawii w pierwszej połowie miała małe problemy z meczu z Angolą, ale ostatecznie triumfowała 30:24. W innym spotkaniu Słowenki pokonały 39:26 Kubanki. Do efektownego zwycięstwa ekipy z Europy przyczyniła się Tjasa Stanko, która rzuciła 11 bramek. W tabeli prowadzą Norweżki, które w ostatniej kolejce zagrają o pierwsze miejsce w grupie z Holenderkami. Słowenki i Serbki mają po 4 punkty i zmierzą się w bezpośrednim meczu o awans.

Rosjanki i Szwedki dominują w grupie D. Zespoły te zagrają w meczu o pierwsze miejsce. Szczypiornistki z Rosji rywalizowały dzisiaj z Japonkami. Przez prawie 40 minut wydawało się, że gospodynie turnieju mogą sprawić niespodziankę. Ostatni fragment meczu należał do Rosjanek, gdyż Japonki przez 10 minut nie zdobyły żadnego trafienia. Drużyna z Europy wygrała 33:23. Szwedki pokonały zaś 30:23 Argentynki. Dzisiejsze spotkanie było jedyną szansą na zwycięstwo dla zespołów Chin i Demokratycznej Republiki Konga. Zawodniczki z Afryki wygrały 25:24, a najskuteczniejsza z nich Christianne Mwasesa rzuciła 12 bramek.

Jutro rozegrana zostanie ostatnia kolejka gier we wszystkich grupach. W grupie B odpadnie jedna z potęg, gdyż w bezpośrednim meczu o trzecie miejsce Dunki zagrają z obrończyniami tytułu Francuzki. O triumf w tej grupie zmierzą się Niemki i największa sensacja turnieju Koreanki. W grupie C o awans zagrają Węgry i Rumunia, a o pierwsze miejsce Hiszpania i Czarnogóra.