Pływanie - ME: czwórka w półfinałach

• Data publikacji: 05.12.2019, 14:25

Drugi dzień pływackich Mistrzostw Europy na krótkim basenie w Glasgow nie rozpoczął się zbyt dobrze dla Biało-Czerwonych. Tylko czworo z nich awansowało do półfinałów.

Bardzo dobrze spisały się na dystansie 100 metrów stylem dowolnym Katarzyna Wasick oraz Kornelia Fiedkiewicz, które awansowały do popołudniowego półfinału. Pierwsza z nich, z czasem - 53.20 s., wygrała swój wyścig, zaś druga zajęła czwarte miejsce - 53.96 s. Nieco słabiej spisała się trzecia z Polek - Marta Klimek, uzyskując wynik - 57.96 s.

Podobny sukces, na 100 metrów grzbietem, osiągnął Kacper Stokowski. Nasz pływak pokonał tę długość w czasie - 50.98 s., zajmując w swoim wyścigu piątą pozycję. Sztuka awansu nie powiodła się wczorajszemu mistrzowi z dwukrotnie dłuższego dystansu - Radosławowi Kawęckiemu - 51.38 s., oraz Jakubowi Skierce - 52.00 s.

Równie udanie popłynęła Alicja Tchórz, która na dystansie 100 metrów stylem zmiennym, wygrała swój wyścig z wynikiem - 59.60 s., awansując tym samym do półfinału.

Awansować do półfinałów czy też finałów nie udało się również: Darii Zielińskiej (50 m, motyl - 29.13), Dawidowi Wiekierze (200 m, klasyk - 2:10.94), Jakubowi Krasce (1:43.95), Janowi Karolczakowi (1:46.98), Wojciechowi Wojdakowi (1:48.34) oraz Kacprowi Majchrzakowi (1:43.68). Wszyscy panowie startowali na dystansie 200 metrów stylem dowolnym i jedynie ten ostatni będzie pełnić funkcję pierwszego rezerwowego. Szczęście nie dopisało też Dawidowi Szwedzkiemu i Przemysławowi Suchańskiemu, którzy zajęli dalekie miejsca w rywalizacji na 400 metrów stylem zmiennym, a także Wojciechowi Wojdakowi i sztafecie mieszanej 4x50 metrów stylem zmiennym. Te dwa ostatnie podmioty mogą zadowolić się jedynie rolą rezerwowych.