Piłka ręczna - MŚ: faworytki nie zawodzą!

• Data publikacji: 02.12.2019, 15:42

Trzeci dzień Mistrzostwa Świata w Piłce Ręcznej Kobiet nie przyniósł niespodzianek. Reprezentacja Norwegii prowadzi w grupie A, natomiast w grupie D na szczycie plasują się Rosjanki.

Jeśli ktoś liczył na emocje w dzisiejszych spotkaniach na mistrzostwach świata rozgrywanych w Japonii, to nie zawiódł się jedynie w pierwszej połowie spotkania Słowenek z Norweżkami. Szczypiornistki znad Adriatyku po dwóch kolejkach są jednymi z faworytek do miana czarnego konia tego turnieju. W pierwszym swoim meczu nieoczekiwanie ograły Holenderki, a dziś sprawiły nieco kłopotów faworyzowanym Norweżkom. Zawodniczki z Półwyspu Skandynawskiego długo przegrywały w pierwszych 30. minutach pojedynku, dając rywalkom odskoczyć na nawet trzybramkowe prowadzenie. W drugiej połowie było jednak spokojniej i Słowenki musiały uznać wyższość swoich rywalek, ostatecznie ulegając im 20:36.

W grupie D natomiast, już po dwóch kolejkach wyklarowała się nam grupa trzech drużyn pretendujących do awansu. Niepokonane są Rosjanki, Szwedki i gospodynie, Japonki. Te pierwsze prowadzą w tabeli dzięki najlepszemu bilansowi bramkowemu. Szczególnie defensywa i kontrola nad dotychczasowymi spotkaniami Rosjanek musi budzić respekt. W dwóch spotkaniach straciły zaledwie 33 bramki (w tej statystyce ulegają jedynie liderującym w grupie C - Niemkom) i ani przez chwilę nie przegrywały z żadnym z rywali. Dzisiejsze zwycięstwo aż 13. bramkami nad Argentyną plasuje ich w gronie faworytek do wyjścia z grupy na pierwszej pozycji.