Narciarstwo alpejskie – PŚ: supergigant w Lake Louise dla Mayera

• Data publikacji: 01.12.2019, 22:29

Austriak Matthias Mayer wygrał w Lake Louise pierwszy w tym sezonie supergigant. Dla mistrza olimpijskiego w tej konkurencji to pierwsze zwycięstwo od marca 2018. Drugie miejsce zajął Włoch Dominik Paris. Na najniższym stopniu podium, podobnie jak w sobotnim zjeździe, stanęło dwóch zawodników. Tym razem byli to Austriak Vincent Kriechmayr i Szwajcar Mauro Caviezel.

Matthias Mayer wygrał niedzielny supergigant w Lake Louise pokonując olimpijską trasę w czasie 1:31,40. Był to wynik o 0,40 sekundy lepszy od rezultatu drugiego Dominika Parisa z Włoch. Na trzecim miejscu ze stratą 0,49 s ex aequo znaleźli się rodak zwycięzcy Vincent Kriechmayr i Szwajcar Mauro Caviezel. Piąte miejsce zajął dość nieoczekiwanie Włoch Mattia Casse, tracąc do podium zaledwie 0,11 s. Był to dla niego drugi najlepszy start w Pucharze Świata w karierze. Jedyny lepszy rezultat tego zawodnika również miał miejsce w Ameryce Północnej. W 2015 roku zajął 4. pozycję w Beaver Creek, również w supergigancie.